Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hol lehet egy mozgássérültnek...

Hol lehet egy mozgássérültnek egészségügyi segítséget kérni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek! 46 éves Budapesti férfi vagyok. Születésem óta mozgássérült vagyok. Jelenleg egy lift nélküli harmadik emeleti lakásban élek. Ahonnét mozgás állapotom miatt nem tudok ki mozdulni. Viszont egészségügyi ellátásra szorulok. a házi orvosom meg írja a beutalókat. De a mozgás állapotom miatt ki mozdulni nem tudok. Igy viszont nem kapok egészségügyi ellátást. Orvoshoz kellene mennem. Első körben sebészetre, aztán szemészetre. De a házi orvos a Covid óta nem jár ki. Az orvosi ügyelet meg csak sürgős életveszély esetben jön ki. Hol és hogyan kérhetnék segítséget?

márc. 30. 16:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A háziorvosnak megmondod, hogy kérsz betegszállítást.

De mindefelé vannak támogató szolgálatok, őket is keresheted.

márc. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
1-es! A házi orvos nem írja fel a betegszállítást! Arra hivatkozik hogy házi orvosként nem írhatja fel a betegszállítást. És itt a kör bezárul. Viszont ha nem kapok orvosi segítséget akkor lehet hogy előbb utóbb, amputálni kelessz a lábamat. Ezt viszont el szeretném kerülni! Szóval evvel nem segítettél!
márc. 30. 16:59
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

De felírhat.

Ki, ha ő nem?

márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Ahová jársz, ott is kérheted, hoyg írják fel a betegszállítást.
márc. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
4-es! Le kelletett pontozzalak! Mert nem érted a lényeget! Nem tudok ki járni a lakásból! A lakásban is csak járókerettel tudok közlekedni. A házi orvossal pedig telefonon tartom a kapcsolatot. A házi orvos a havi gyógyszereket felírja az EESZT-be. Be utalót is ír az EESZT-be. De a házi orvosom szerint beteg szállítót nem írhat fel! És akkor most? És ha ezt nem érted meg akkor megy a piros X. Mert itt elakad, az orvosi ellátásom. És bizony minél hamarabb jó lenne ha eljutnék a lábammal egy sebészhez. Mert már igy is be van gyulladva, és el van fertőződve. De ha itt is csak a cseszgetés megy a segítség nyújtás helyett. Akkor inkább meghalok. Mert ez igy nem élet! Hogy egy mozgáskorlátozott nem kap orvosi segítséget.
márc. 30. 17:33
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

De ha itt is csak a cseszgetés megy a segítség nyújtás helyett. Akkor inkább meghalok.


Oké. MEgmondtuk, hogy igenis a háziorvos írhat betegszállítást, hogy a szakorvos is írhat és hogy van támogató szolgálat.

Nyafogj tovább, ahelyett, hogy kihajtod a háziorvosból.

márc. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hogy oldódó meg a napi életed?? Evés, vásárlás stb? Gyógyszertár?

Valaki gondolom segít. Ő nem tud valamit intézni?

márc. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha VAN telefonod, akkor fel tudod hívni a szakrendelést, a betegjogi képviselöt, stb - lepontozás HELYETT tegyél valamit, kaptál jópár ötletet!
márc. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%

Próbáld meg:

"Az “egyszerű” betegszállítások elrendelésére az OMSZ országosan egységes, négyjegyű, központi telefonszámot hozott létre, mely a 1820-as számon hívható. "

Talán ott megértik a gondodat és segítenek megoldani.

márc. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-esnek! 1820-as telefon szám: Ahol térítéses betegszállítással foglalkoznak! És miből / milyen pénzből terítem meg? Úgy látszik te sem tudod a rokkantak és a mozgáskorlátozottak többsége csoró. Köztük én is! Havi 27075 Ft-ból hogy fizetnél ki egy ilyen terítéses dolgot! Igen, a magyar állam köztük Orbán Viktorral az élen enyit ad a rokkantaknak. És ezt köszönjük meg neki. Szóval ha a ház orvos nem hajlandó ingyenes TB alapú beeteg szállítást felírni ODA - VISSZA akkor sehova nem tudok ki mozdulni. A havi kötelező gyógyszereimet is közgyógy igazolványra tudom csak ki váltani. Ugy hogy nagyon tévedsz ha az hiszed hogy a rokkantak gazdagok! Sőt a rokkantak minimum 99% csoró, köztük én is. Aki egy ilyen fizetős betge szállítót nem engedhet meg magának. Sm orivát magán orvost sem engedhetek meg magamnak. De azért osztod az észt ész nélkül. Úgy hogy a piros x féle pityött nyomtam 9-es válaszodra.
márc. 31. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!