Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik a legerősebb, vénykötel...

Melyik a legerősebb, vényköteles fájdalomcsillapító, amit hajlandóak (többnyire) felírni egy egészséges felnőttnek műtét utáni erős fájdalomra?

Figyelt kérdés

A bölcsességfogaimat fogják feltárásos nagyműtét kereteiben kiszedni, és már felkészülten "szeretnék menni" és kérni az orvost, hogy XY erős fájdalomcsillapítót írjon fel.

Tudom, hogy ez nem tűnik nagy dolognak, de rendkívül rosszul viselem még a kisebb műtéteket is. Amikor a garatmanduláimat műtőtték ki 4 éve, 5-6 féle fájdalomcsillapítót próbáltam ki, de egyik sem hatott, 10 napon keresztül rettentően szenvedtem, nem bírtam enni egyáltalán, inni is csak nagyon nehezen (más műtöttek már másnap tudtak enni...). Egy normál rágófogamat is el kellett távolítani műtétileg egyszer, mert összeroppant az íny alatt is (keményre haraptam..), akkor se hatottak a sima fájdalomcsollapítók, se a Flector por, se a Cataflam.


Nektek melyik erős, vényköteles fájdalomcsillapító vált be kisebb műtét utáni erős fájdalmakra?



ápr. 3. 20:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%
Nekem Doreta, Tramalgic lett felírva, használt.
ápr. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
51%
Xilox
ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Donalgin.

Rendes Cataflam.

ápr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Nekem anno a térdmütétem után a korházban Dolargán injekciót adtak.


Na az kb ugy hat.... 4-5 órán keresztűl semmijen fájdalmat nem éreztem, utána sajnos ahogy mult a hatása megint fájt qwára


De az első 1-2 napban nagyon jól jött!


Lehet van az tablettában is

ápr. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
44%

Dolgit Max, 800-as ibuprofént kapott a férjem feltárásos bölcsességfog műtét után, kettőt húztak egyszerre (ugyanazon oldaliakat).


(Műtét után, ahogy kezd kimenni az érzéstelenítő hatása, gyorsan vedd be az elsőt. Szegény férjem csak azután vette be, hogy teljesen kiment az érzéstelenítő, nagyon szenvedett, mert idő volt, mire hatott.)

ápr. 3. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!


#4, a lehető legrosszabb tanács az, hogy valaki gyógyszerre igyon! Ilyet nem kellene javasolnod senkinek sem! Az alkohol sose volt fájdalomcsillapító, csak bódulásig itták magukat az emberek, így csökkent az érzékelés is... persze, jó ötlet... Plusz nem lehetek 3-5-7 napig ittas 0-24-ben.

Illetve nem alacsony a fájdalomküszöböm, köszönöm a megállapítást! Egyszerűen érzékenyebb a testem, plusz lassabban gyógyulok mint az átlag, ezt minden beavatkozás után megállapították az orvosok a kontrollokon.

ápr. 3. 20:57
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Az már ki kellett volna derüljön, hogy melyik hatóanyagú tabletta megfelelő neked. Abból kell kérni erősebbet. Nekem pl az ibuprofen lázon kívül semmire sem hat, de azon csak az segített. Flector por a nagyon erős fájdalmat is csillapította, de nem annyira, mint a diklofenák nátrium tartalmú vényköteles tabletták.
ápr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
27%
Apranax, Flector és Tramadol tartalmú injekció volt a legerősebb, amit valaha kaptam. A tramadol tartalmú cuccok szerintem a legerősebbek közé tartoznak.
ápr. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#9 valóban, ki kellett volna derülnie, hogy melyik hatóanyag a megfelelő számomra. Sajnos van egy kis ellentmondás: egy sima, egyszerű fejfájásra kb bármelyik fájdalomcsillapító jó. Panadol, cataflam, advil, stb, mind jó, a sima fejfájást elmulasztják. Viszont amikor erősebb fájdalmam van, mint pl. a mandulaműtét vagy a műtéti fogeltávolítás volt, egyik sem hatott semmilyen dózisban, se a Flector, se semmi, amit akkor adtak...

Ezért szeretnék egy igazán erőset név szerint kérni, hátha az jó lesz.

ápr. 3. 21:39
 10/15 Metionin ***** válasza:
45%
12. Ezt így mondd el, aztán adnak majd biztosan valami jót. Mindenkinek egyéni, hogy mi hat jobban és mi kevésbé. Nekem meg a Cataflam és az Algopyrin (+ minden Algo-val kezdődő cucc és a más néven kiadott társaik) nem hatnak semennyit. Baleset után kaptam tramadolt, később míg rehab alatt fájt mindenem, a flectort.
ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!