Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a vény nélkül kapható...

Ha a vény nélkül kapható Cataflam 25mg tablettából kettőt kapok be akkor ugyan azt a hatást érhetem el mintha a vényköteles 50mg tablettából vettem volna be kettőt?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 03:03
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

A vény és vény nélküli között csak a fizetés módja a különbség.

Az egyik TB-támogatású, a másikat 100%-osan fizeted.

A gyógyszer ugyanaz.

.

Sokszor az orvos nem a gyógyszer nevét, hanem az összetételét írja a receptre. Több gyógyszergyár gyárthatja ugyanazt az összetételt más-más néven. Ezért fordulhat elő, hogy ha egy bizonyos gyógyszer nincs a patika készletében, felajánl egy másikat, aminek a neve más, az ára olcsóbb, vagy drágább, de az összetétele ugyanaz.

2021. jan. 11. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

1-es vagyok: " Cataflam 25mg tablettából kettőt kapok be akkor ugyan azt a hatást érhetem el mintha a vényköteles 50mg tablettából vettem volna be kettőt?"


.

Nem! 2-szer 25 = 50 mg.

2-szer 50 = 1 gr.

Eszedbe ne jusson.!

2021. jan. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

hoppá, elírtam a kérdést, "vényköteles 50mg tablettából vettem volna be egyet" lett volna a helyes

köszi a gyors választ :)

2021. jan. 11. 03:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi fáj?
2021. jan. 11. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
En is kettessevel szedem a cataflam dolot h a sima 50 millis elfogy itthon.
2021. jan. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja
2021. jan. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2x2 néha 5
2021. jan. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Zöldlámpás lámpás - o1g válasza:

A hatóanyag számít egyedül, márpedig 2*25 mg ugyanaz, mint egyszer 50 mg.

Sőt, van egy csomó nem reklámozott ugyanilyen hatóanyagot tartalmazó tabletta, ami többnyire olcsóbb.


Számomra a dologban elszomorító az, hogy pénzért bármit lehet ebben az országban, tehát ha kétszer annyit fizetsz, megveheted ugyanazt a hatóanyagot, amit egyébként csak receptre kapsz. Mindennek ára van, mondaná a főkuuurva (o1g) . Aki egyébként épp az ellen volt egy népszavazásnál, hogy a legalapvetőbb hatóanyagok drogériákban is megvehetőek legyenek (épp mint amerikában).

2021. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

2-es

Mi még úgy tanultuk, hogy 2x50 mg = 0,1 gramm.

1-es

Ez nagyjából így van, de semmi köze a kérdéshez. Attól, hogy valaki vényre olcsóbban kaphat Cataflamot, egyáltalán nem következik, hogy ezért nekiállnak a gyárban 50 mg-ost is gyártani. Ilyen alapon nyugodtan lehetne a 25-öst is adni receptre is, meg nélküle is (vagy mindkettőt), ha az a szempont csak, hogy valakiknek olcsóbb legyen.

2021. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kaptál kielégíítő választ?
2021. jan. 12. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!