Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha egészségnapon megállapított...

Ha egészségnapon megállapították, hogy 7,5 kg zsír van rajtam, akkor elég azt leadnom?

Figyelt kérdés
Ugyanis 180 cm voltam és 95,6 kg, amikor ezt megállapították 2021-ben. Azóta 100 kg-ra híztam, de kiszámoltam, hogyha 95,6 kg-al 7,5 kg zsír volt rajtam, akkor 100 kg-al 7,9 kg, tehát elenyésző a különbség. A lábam vastag és erős, ezért lehet nekem nem kell 80-ig lemenni? Ezek szerint elég 87 kg max visszafogynom és nem kell 80-ig lemennem?

ápr. 4. 11:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Sőt ha felírom az egyenletet, hogyha 95,6 kg-al 7,5 kg zsír volt rajtam, akkor 100 kg-al x és megoldom x-re akkor ugye kijön, hogy jelenleg 7,9 és akkor ezek szerint elég lenne 92 kg-ig lefogynom?
ápr. 4. 12:01
 2/9 anonim ***** válasza:

Kell egyáltalán fogynod? Izmos vagy?

80 kilóval tuti nagyon vékony lennél.

Nem volt jó a 95? Akkor hogy néztél ki?

ápr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Van hasam és zavar is.
ápr. 4. 12:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor menj vissza 95-re, sportolj, hogy ne ess össze, hanem feszes legyél.
ápr. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
95 is sok azért, lehet ez a 87 vagy max 90 reális lenne, mert akkor még jól néztem ki azt mondják többen. Csak fura, mert elvileg 180 cm-hez 80 kg az ideális, sőt kalkulátorok szerint 72 kg, de max 80.
ápr. 4. 12:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A kalkulátor nem személyre szabott.

Ez a magasság mínusz 110 általában értelmezhető nem sportoló nőkre. Férfiaknál már más a helyzet. Aki meg sportos, izmos meg megint teljesen más.

ápr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem max 90 ig kellene fogynod. Eü indokkal 10 %-ot szoktunk javasolni minden esetben, első lépésként. Ott kell egy új egyensúlyt megtalálnod, egy tartósan követhető életmóddal.

De azt, hogy feljött 4,5 kg és abból 40 deka a zsír, hát azt nem értem.

ápr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem elszámoltam, mert ami feljött az csak zsír lehetett, mert nem növeltem izmot. Tehát akkor 12 kilo felesleg van rajtam, 88 lenne talán ideális.
ápr. 4. 13:26
 9/9 anonim ***** válasza:

2.

180/80 mióta vékony? 100 kilós-e vagy-e ?

ápr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!