Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az orvos szerint külső aranyer...

Az orvos szerint külső aranyerem van, ami vérrögös. Normális, hogy amúgy nem fáj?

Figyelt kérdés
Tegnap fürdés közben éreztem, hogy a végbélnyílás bal felén egy kis pattanásszerű kemény dudor van, ami amúgy nem fáj. Gyorsan elmentem ma magánrendelésre (mert csak ott kaptam azonnal időpontot) proktológushoz. Az orvos megvizsgált, és azt mondta, hogy nem kell aggódnom ez egy külső aranyér, ami azért kemeny mert vérrögös. Na itt megilyedtem. Gondoltam ha vérrögös az nagy baj. Majd mondta a doki hogy rengetegen vannak így és ez felszívódhat, bele nem halhatok. Detralexet kaptam 1 hónapig szedni kell, meg mellé 2 hétig aranyérkenőcsöt. Rengeteget olvasok erről a vérrögös aranyérről és bár valóban írják hogy rengetegen vannak így és hogy nem veszélyes, de mindenhol azt írják hogy a vérrögös aranyér brutálisan fáj. Az normális hogy nekem nem fáj? Valaszokat koszonom.

ápr. 9. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
normális. Ne olvasgass a neten, hanem hallgass az orvosra.
ápr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt és tényleg brutálisan fájt. Proktológus felvágta, kitisztította. Azóta ha volt is, a Detralex + Sperti megoldotta. Illetve egy tipp: a detralexszel teljesen azonos hatóanyagú gyógyszert kapsz sokkal olcsóbban. Keress rá a hatóanyagaira és ilyen néven kérd a patikában.
ápr. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja és hidd el, ez a vérrög ez nem olyan vérrög, mint mondjuk a végtagokban. Ez teljesen ártalmatlan és még csak hajlamot sem jelent másfajta vérrögre, ha emiatt aggódsz. Én nemrég jártam angiológián, teljesen tiszták az ereim, pedig vérrögös aranyerem szokott lenni.
ápr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nyilván örülök, hogy nekem abszolút nem fáj, csak azt olvastam, hogy az aranyér, pláne a vérrögös az nagyon fáj. Ezért aggódom, hogy biztos hogy az ha nem fáj...?!
ápr. 12. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!