Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Brutális (gyerek) lábszag...

Brutális (gyerek) lábszag ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

10 éves lányom lábától el lehet ájulni mire végez iskolában, pedig az idő nagyrészében nagyon vékony cipőben van bent. (már kb 2 éve ilyen)

Miután alaposan megmossa is érezni lehet még, a zoknijából sem jön ki a szag sima mosástól. Vettem sanytol cipő fertőtlenítőt mikor gombás bőrgyulladása lett -amit kb 1,5 hónap alatt kikezeltünk-, vettem pár 97-100%-os pamut zoknit, de nem tudom hogy esetleg a bambusz jobb választás lenne-e (?)

Valamint mit lehet ez ellen tenni? Azért csak egy kislányról van szó aki mégcsak a legelején van a hormonális változásnak...

Amikor az idő engedi mezítláb van már, a zokniban alvásról is sikerült leszoknia (lehet ez vezetett a gombához, mert zuhanyzás után meg sem törölte a lábát rendesen már vette a zoknit huszon fokokban is és a napközben tucsakosra izzadtat sem tudtuk lekönyörögni róla, de az a 1,5 hónap szenvedés megtette a hatását)


ápr. 11. 08:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Ecetes lábfürdő 10-liter vízbe 2-dl ecet.
ápr. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyrészt lehet újra gombás fertözése, másrészt lehet hormonális probléma is, meg más egyéb is, ha tényleg ennyire rossz, akkor a legokosabb lenne orvossal beszélni erröl.
ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Puncija nem bűzlik? És ez nem trollkodás és nem szemétségből írom, hanem gyermeknőgyógyász isemrőstől hallottam olyan sztorikról, hogy annyira durva hormonális folyamat vagy fertőzés is lehet egy kislány egész testében, ami még a menstruációs kor előtt is okozhat hüvelyfolyást a lábszag mellett.
ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos stressz okozza.
ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
1. Vagy meleg szódabikarbónás víz.
ápr. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Borzasztóan stresszes az biztos
ápr. 11. 18:15
 7/9 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__125..


Itt valaki azt írja, elmúlt attól, hogy fürdés után a lábát is áttörölte kézfertôtlenítôvel. Egy próbát megér.

ápr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem legtöbbször a cipő az oka, a mai cipők többnyire műanyagból vannak, befülled elszaporodnak benne a kórokozók, és visszakerülnek a lábra. Van amelyikben a talpbetét és a gumi talp között papír van, az minden nedvességet elnyel, és baktérium tenyészet jön létre. A baktériumok és a szaguk ellen is jó a kézfertőtlenítő, de ha visszaveszi ugyanazt a cipőt, akkor minden kezdődik elölről.
ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Skechers-t hord, nem tudom mennyire számít minőséginek
ápr. 12. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!