Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Erősen forgó jellegű szédülés,...

Erősen forgó jellegű szédülés, milyen betegségre utalhat?

Figyelt kérdés
Napok óta enyhén szédülök. De ma reggel 6:45 magaságában erős (10-es skálán legalább 9-es erősségű szinten) forgó jellegű szédülés jelentkezett nálam. Amely körülbelül másfél percig tartott. De olyan intenzitású erőségű volt, hogy még az ágyon ülve is "el estem" vagyis eldültem. Majd ez kb másfél percig tartott. Majd ezután egész nap semmi tünet. Most az elmúlt percekben megint kezdek szédülni. Mi a teendő erős szédülés esetén? Illetve milyen betegségre utalhat? Illetve erős forgó jellegű szédülés esetén, mi a teeendő?

ápr. 12. 17:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy ez. Foleg ha fejmozgasra erosodik a szedules. Olvasd el. Nekem volt tobbszor, szivas. Nem lehet mit tenni, ki kell varni a veget.

Jobbulast!


[link]

ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

De ez csak egy tipp. Ha hetfoig se mulik, menj orvoshoz. Meg nyilvan ha romlik, akkor ugyelet a hetvegen.

ápr. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Meg mindig en.


Ezt meg kiemelnem a cikkbol:


Noha ritkán fordul elő, hogy a szédülés súlyos betegségre utal, azonnal forduljon kezelőorvosához, ha a szédülés az alábbi tünetekkel jelentkezik:


újszerű, a korábbitól eltérő súlyos fejfájás

láz

kettős látás vagy látásvesztés

halláskárosodás

beszédhiba

láb vagy kar gyengesége

eszméletvesztés

nehézségek járás közben, elesés

zsibbadás, bizsergés érzése

ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez lehet sztrók előzménye is .
ápr. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
3-asnak! Köszi. De nincs lázam! Fej fájásom sincs. Kettős látás, látás vesztésem sincs. Halláskárosodásom sincs. Eszmélet vesztésem sem volt. A karjaim zsibbadása már a szédülés előtt is meg volt. Elesni nem estem el az elmúlt 1 hónapban. Beszéd hibám sincs. Egy amúgy is járókeretes mozgássérült esetén mi számít nehéz járásnak? Szóval a le írt tünetek 3/4-e azonnal ki lőve! Egyedül a karjaim zsibbadnak de azok már régóta. A járásom meg egyébként is nehézkes járó kerettel. Úgy hogy szerintem ez is ki lőve.
ápr. 12. 18:53
 6/16 A kérdező kommentje:
4-es! Most nagyon rám ilyeszttél! Édesapámat is sztrók vitte el! Ráadásul édesapám 2-es típusú diabéteszes volt amikor sztrokot kapott. És én nálam is ismert a 2-es típúsú diabétesz már 9 éve. Amire 2 X 1 (2 X 1000 MG) Metfogamát szedek.
ápr. 12. 18:57
 7/16 anonim ***** válasza:

4

Igen, szerintem erre utal a 4-as kommentemben irt dolgokkal egyutt jaro szedules


Kerdezo, nehez ugy. De ha regota zsibbad, lehet nem kotheto ehhez. De en nem vagyok orvos sajnos. Szedulsz meg?

ápr. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
*3-as kommentemre
ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem akartam én rád ilyeszteni,de ez 1 jelzés is lehet.Az orvosok ezt TIA nak nevezik.
ápr. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
7-esnek. Most per pillanat nem szédülök. 9-es. Mi is ez a TIA pontosan?
ápr. 12. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!