Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegségre utal?...

Milyen betegségre utal? Esetleg pánikroham? hosszú történet.

Figyelt kérdés

kb másfél éve kezdődött...3 évig nagyon jóban voltam az osztálytársaimmal(csak lányok) a 4.év elején valami miatt "kiutáltak" engem és 2 lányt a tanárok is teljesen ellenünk fordultak.Nem tudom mi lehetett ennek az oka.Fél évkor iskolát váltottam sikerült beilleszkednem de valami miatt úgy éreztem mégsem fogadnak el teljesen.Ilyenkor kezdődhetett el minden.Sokszor hányingerem volt szédültem néha a fejem is fájt...hetente 2-3 alkalommal volt ez fél év után hasi fájdalmak is társultak hozzá étvágytalanság és fáradtság is .Többször is elmentem a házi orvosomhoz amikor már szinte mindennapos lett..ő nem mondott semmit néha azt mondta hogy gyomorrontás...Amikor helyettesítette egy másik orvos akkor elmentem hogy hátha ő majd kezd velem valamit.Kaptam beutalót vérvételre.Nem találtak semmi komolyat aztán elküldött gyomortükrözésre.Ott azt mondták sok a savam és az epém is kaptam savlekötőt és hányingerre cerucal gyógyszert.Nagyjából elmúltak a panaszaim csak nagyon fáradt voltam mindig azt mondta a háziorvosom hogy próbáljam meg abbahagyni lassacskán a gyógyszerszedést(ilyenkor 3 hónapja szedtem) abba is hagytam de viszont egyre több stressz ért a párkapcsolatom miatt...most ott tartok már kb fél éve hogy étvágytalan vagyok és ha pl bevásárlóközpontban vagy buszon esetleg rendezvényen vagyok akkor szinte mindig rám jön egyfajta rosszullét ilyenkor fáj a fejem hányingerem van szédülök és olyan érzésem van mintha el akarnék ájulni..szinte sehova nem tudok elmenni mert mindenhol előjön és ha elmúlik nagyon fáradt leszek.A stresszes élet még mindig nem múlt el a párkapcsolatomban mindig van valami gond és most így az iskola befejezése miatt nagy terhet érzek a vállamon a jövőt illetően.Azt még hozzá teszem hogy a menstruációmmal is sok gondom volt mindig.Régen volt hogy 2 hónapig folyamatosan meg volt a bajom most ott tartok hogy kb 2 havonta jön meg ezzel is sokszor voltam nőgyógyásznál és ő azt mondta hogy ez nem gond meg hogy semmit nem találnak és hogy örüljek hogy csak 2 havonta van ilyen gondom ugyan ezt mondta a háziorvosom is.Lehet hogy lelki gond van a háttérben?

20 éves lány.



2014. jún. 3. 02:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Előfordulhat, hogy lelki oka van. Először is mindenképpen próbálj meg kevesebbet stresszelni, tudom nehéz. Én is hasonló cipőben járok, szedek nyugtatókat stb.


Szerintem menj vissza a háziorvosodhoz, sajnos a nyakukra kell járni mert nem veszik komolyan. Ha más nem kérd hogy adjon beutalót pszichológushoz, vagy írjon fel vmi enyhébb nyugtatót.

2014. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy nem hiszel az ilyenekben de próbálj ki különféle relaxációs technikákat. Jóga kellemes zenére, csöndes meditáció, séta naplementekor vagy hajnalban, nyugtató zene vagy tea. Írhatsz naplót is abba kiírhatod minden bánatod. Hasznos lehet még a kertészkedés, kisállat tartása vagy könyvolvasás. Rengeteg módszer van hogy elengedd magad és hidd el ha megtanulsz nyugodt lenni és kontrollálni az érzelmeidet gondolataidat akkor meg fogsz gyógyulni. Légy türelmes a gondok nem fognak egyin napról a másikra eltűnni csak idővel. Remélem segíthettem sok sikert!
2014. jún. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

próbálok nyugodt lenni de sajnos mindig jön valami :/

megpróbálkozom ilyenekkel!köszönöm a segítséget!:)

2014. jún. 3. 12:11
 4/6 anonim válasza:
Szerintem a sok stresszelés az oka , menjél pszhiologushoz , ês probálj nyugodt lenni. Esetleg igyál citromfü teát. Remélem meggyógyulsz
2014. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát igen valószínű mivel testi bajt nem találnak...próbálok pozitív lenni és nyugodt csak nem úgy jön ki sokszor a lépés...a citromfüvet mindenképpen megpróbálom! én is sok helyen olvastam a jótékony hatásairól
2014. jún. 3. 17:43
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. egészítsd ki orbáncfűvel is.(szorongásoldó) Úgy sokkal jobb.
2014. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!