Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ijesztő élményem volt tegnap,...

Ijesztő élményem volt tegnap, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Semmi bajom, teljesen egészséges 38 éves nő vagyok. Pánikbetegségem sincs, sosem volt, semmi más pszichés vagy szervi betegségem sem.


Tegnap este, amikor lefeküdtem, már pont elszenderedtem, mikor arra riadtam, hogy folyik le a torkomon a nyálam, és nem tudom lenyelni, emiatt fulladozok.

Tudtam, hogy felébredtem, de még ekkor sem tudtam nyelni. Ösztönösen felültem lendületből, gyorsan (ekkor már teljesen felébredtem), de még mindig nem tudtam nyelni! Mintha kőből lett volna a torkom, meg se mozdult.

Ekkor minden erőmet összeszedtem és erőből nyeltem egy nagyot. Ekkor sikerült. Nagyon megijedtem.


Visszafeküdtem, próbáltam megnyugodni, megint elszundiztam. Másodszorra arra riadtam, hogy levegőt nem tudok venni, bármennyire is küzdök. Éreztem, hogy kifújom, és nincs meg a következő, a beszívás.

Ahogy felriadtam, még akkor se! Megint összeszedtem minden erőmet és mivel tudom, hogy hogy kell csinálni, akaratból szívtam egy nagyot az izmaim segítségével.

De nem volt meg a reflex!! Én úgy megijedtem!! Csak arra tudtam gondolni, hogy na, ilyen, amikor az embernek leáll a légzése.

Már nem mertem visszaaludni, mert ébren sem mindig volt meg a reflex! Volt egy-két belégzés, amit akaratból kellett megtennem.

Fel akartam állni, de felülni se tudtam, jártányi erőm sem volt. Azt éreztem, hogy magam alá fogok pisilni és nem tehetek ellene semmit.

Állandóan vissza akartam ájulni az alvásba, de nem engedtem magam, mert féltem, hogy nem ébredek fel többé.


Végül csak elaludtam, reggel pedig felébredtem, most pedig nincs bajom, de azért most is furcsán érzem magam. Nem tudom megmondani, mi van velem.


ápr. 14. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
Alvásparalízis. Olvass utána.
ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ha ez az alváshoz kapcsolódó paralízis, azaz bénulás, akkor miért tartott még jóval felébredés után is?

Meg miért van még most is valami rossz érzés? Gyenge vagyok, a bal kezem kicsit jobban, stb.

ápr. 14. 09:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem vannak hasonló tüneteim, viszont én pánikbeteg vagyok. Amikor pánikrohamom van, ami rendszeresen előfordul pl. a metrón, olyankor van hasonló, légzéssel összefüggő tünetem (olyan, mintha egyszerűen nem tudnék levegőt venni pár másodpercig, ettől erős szívdobogás, szédülés, minden rámjön). Mindenképpen érdemes kivizsgáltatni magad fizikailag hogy nincs-e szív- vagy tüdőbetegséged, már csak azért is, hogy megnyugodj. Utána esetleg el lehet indulni ilyen pszicho vonalon is. De ha szerencséd van, lehet, többet nem fog megismétlődni...Hogy vagy egyébként azóta, érzed még valami utóhatását?
ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vagy esetleg stresszesebb vagy-e mostanában. Az is tud ilyen sunyi módon tüneteket okozni, még ha úgy érzed, uralod az életed, akkor is :( (előző válaszoló vagyok)
ápr. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez alvás paralizis

Ébredés után is tart ez a lényege

ápr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!