Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrpc, baj lehet?

Orrpc, baj lehet?

Figyelt kérdés
1 hete csináltattam orr piercinget (karika)egy héten át napi 1× kell kenjem betadinnal És még nem gyulladt be amúgy csak kicsit piros. Szoktam fülpiszkálóval, fogpiszkálóval tisztítani a pcm. A lényeg hogy mikor nagyon mozgatom mert nem jön le róla a cucc és kicsit fáj,amelyik oldalon van a pcm azon az oldalon kicsit érzem a fogam is hogy lüktet de tényleg nem vészes.. Ez miért lehet? Ez baj?
ápr. 17. 09:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Inkább Octanisept vagy más jódmentes fertőtlenítő, ha lehet spray formátum.


Mit tisztogatsz fülpiszkálóval meg fogpiszkálóval??? Semmivel sem szabad hozzérni, sem az orrodhoz, sem a piercinghez, ami nem steril. Nekem csak fülbevalóim vannak, de a 3. luk már a porcba ment, kifejezetten tilos volt kivenni x ideig, és bármilyen, jódmentes fertőlenítővel kellett befújni naponta többször (!) és óvatosan megmozgatni/forgatni benne a fülbevalót. Ha vért/gennyet le kellett törölni vagy ha nem spray verziót használsz akkor steril (!) gézlapra kell a fertőtlenítő folyadékot önteni és úgy kell óvatosan áttörölni a sebet + piercinget, de nem szabad kivenni.

ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!