Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A mosogatógép vegyi gőze...

A mosogatógép vegyi gőze okozhat tüdőgyulladást ha immungyengítő biológiai terápiát kapok?

Figyelt kérdés

Colitis ulcerosa autoimmun beteg vagyok.

Biológiai terápiát kapok rá.

Amit előtte kaptam gyógyszer, akkoris sokat voltam beteg...

Ezt január óta kapom, azóta köhögök..es most már másodszor esek vissza tüdőgyulladásba.

Antibiot es medrolt kapok rá.


Az anti nagyon vészes az alapbetegsegem miatt, vérzek tőle..de nem tudnak mit csinálni, a tüdőt valahogy rendbe kéne kapni.


Obvódában dolgozom konyhán, mosogatok..

Most ez jutott eszembe, hogy lehet az abban lévő vegyszerek vegy gőze csak bekerül a tüdőmbe..

Mit gondoltok?



Már nagyon meg vagyok ijedve..mert a colitisem nagyon agressziv, és addig míg a tüdő nincs rendbe, a biológiai terápiát se kaphatom... :(



köszönöm, bocsi, hosszú lett



ápr. 19. 13:36
 1/4 anonim ***** válasza:
ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


A figyelmedbe ajánlom:


"Egyéb gombás fertőzések

elsősorban a súlyosan károsodott immunrendszerű betegekben alakulnak ki. Ide tartozik a Cryptococcus neoformans okozta kriptokokkózis, az Aspergillus okozta aszpergillózis, a Candida okozta kandidiázis és a mukormikózis. "


A Candidára is nézesd meg.

ápr. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az élesztőgombák közé tartozik a candida. Ezen belül a legtöbb fertőzést a Candida albicans (fehér élesztőgomba) okozza. "


Mindenféleképpen szólj a kezelőorvosodnak, hogy konyhán dolgozol, ráadásul kisgyermekek közötti közegben.

ápr. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen..jesszus..


Mondtam a tüdőgyógyásznak..azt mondta nem attól van.

De jövő héten megyek a gadztoenterologushoz..szerintem megkérem hogy ha tud, küldjön valahova...


Amúgy elvileg az első gyulladás mult héten gyógyult. A röntgen azt mutatta.


Beadtuk a biológiai szurit, és 3 nsp múlva újra köhögés..es a röntgen újra gyulladást mutat..😔

ápr. 19. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!