Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködés?

Pajzsmirigy alulműködés?

Figyelt kérdés

Minden reggel 36°C alatti a testhőmérsékletem, fél éve hullik a hajam. Szerintem nem eszek annyit, amennyit a testsúlyom mutat, de ebben nem vagyok biztos. A kora esti órákban gyakran elálmosodom, alszom is. Sosem okoz gondot az alvás, bármikor leteszem a fejem és már alszom.

Viszont többnyire inkább melegem van, olvastam, hogy hideg érzés stb. is tünet.

A tsh értelem 2,7 körüli.


ápr. 23. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt hideg érzés tünetként. A TSH alapján nincs még alulműködésed, de nem működik teljesen jól (ideális szám az 2 alatt van). Viszont a TSH nem zárja ki az autoimmun változatot, ahhoz viszont fT4, fT3 és anti-TPO is kellene.


De azért nézesd meg a vasat és D vitamint, mert ezeknek a hiánya is hasonló tünetekkel jár. Ezen felül kezdj el cinket szedni. Elmehetsz vérvételre ezzel kapcsolatban is de az enyhe hiányt még nem mutatja ki jól, viszont okozhat hajhullást és fáradékonyságot (plusz a cink az segíti a pajzsmirigyet is).

ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
ápr. 23. 14:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!