Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kaptunk egy airfryert ajándékb...

Kaptunk egy airfryert ajándékba: még használat előtt felkarcolódhatott? Káros lehet így?

Figyelt kérdés

Teflon bevonatos, (nekem) drága tefal.. Középen van ilyen betehető elválasztó, hogy egyszerre 2 ételt lehessen sütni benne.

Most ahogy próbálgattam, hiába van az elválasztólap közepén egy db gumi, sikerült karcolásnyomokat hagynia benne ahogy becsúsztattam középre....


Mérges vagyok kicsit, mert még nem is használtuk, csak belepróbáltam a saját tartozékát, ajándék volt. :(


Így ártalmas az egészségre, vagy nem tudta annyira megkarcolni csak a felelületén? Ugye ezek már modernebb generációs anyagok?

Csak nem ad ki a ilyen kategóriában olyan terméket, ami ennyire első lendülettel felkarcolódik úgy, hogy sérüljön, igaz?


Nyugtassatok meg kérlek, most bánt ez a dolog..



#teflon #felületi karcolás
ápr. 23. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
A teflon ha feljön, akkor már az nem jó, egyrészt nem alkotja meg az egybefüggő réteget, folyamatosan fel fog válni, másrészt hozzáadnak gyártás során egy anyagot, ami már káros, jóllehet nem pár mikrogramm, viszont nagyon lassan ürül ki a szervezetből, ennél már vannak sokkal jobb taszító felületek. A teflon amúgy inkább hevítéskor lesz mérgező.
ápr. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen jó. Nyugodtan használd.
ápr. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szervizmérnök úr ***** válasza:

Felejtsd el... Nyilván bosszantó, én is háklis vagyok ilyesmire, de gyakorlatilag csak esztétikai probléma.

Mellesleg már régen beszüntették a gyártásban azt a mérgező összetevőt, ami egyébként is csak nagyon magas hőfokon vált ki, olyan minimálisan, hogy nem is igazán jelentett kockázatot.

Városi legenda már ez.

ápr. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!