Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent az pontosan, hogy...

Mit jelent az pontosan, hogy "éhgyomor" egészségügyi használatban? Enni nem szabad vagy enni és inni is tilos? Vagy az utóbbira más kifejezés használatos? Ha igen, mi az a kifejezés?

Figyelt kérdés

ápr. 18. 06:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell kérdezni. A legtöbb vizsgálat, vérvétel elôtt szabad vizet inni, sôt, vérvétel elôtt jobb is inni, mert akkor teltebbek a vénák, és könnyebb eltalálni a tûvel.

Ha inni sem szabad, én arra azt mondanám "üres gyomorral" jöjjön, de tényleg jobb rákérdezni, vizet inni szabad-e, a reggeli gyógyszereket egy pohár vízzel beveheti-e.

ápr. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ha inni is tilos, akkor arra külön fel kell hívni a figyelmet, ha ennek ellenére gyógyszert bevehet, akkor arra is. Ha részletezve nincs, akkor sima vizet lehet inni, de inkább rá kell kérdezni, ha nem tiszta, mert van ahol nincs részletezve.
ápr. 18. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nem ehetsz semmit, sem cukorka, sem rágó, és nem is ihatsz semmit sima csapvízen kívül - sem kávé, sem gyümölcslé,sem üdítő.
ápr. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Házipatikàn utánanèztem,azt jelenti,hogy 10-12 óràn keresztül nem fogasztasz semmit.Tehát előző nap vacsora után már semmit (de én is úgy tudom hogy egy kis vizet vagy gyógyszert be lehet venni).
ápr. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Vérvétel lesz. Végül az előbb felhívtam a labort és megkérdeztem. Azt mondta a hölgy, hogy vizet szabad inni, de enni abszolút semmit nem szabad és még gyógyszert sem szabad aznap bevenni.

És kizárólag vizet szabad inni, más folyadékot nem.

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

ápr. 18. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!