Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan öljem meg a tetveket?...

Hogyan öljem meg a tetveket? A kislányom elkapta az oviba és nem szertném ha az egész család elkapja és már nagyon unjuk de amit a patikába kaptunk szert már 4 dobozzal elkentünk és nem használt mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 5. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2 hónapig szenvedtünk vele!


Ami fontos: Amikor elkezded a kezelést, minden ágyneműhuzatot, plüssállatot amivel érintkezhetett alaposan moss ki 60 fokon!!!!


A hajszeszt hajmosás után használd (hajmosáskor ecetes vízzel öblítsd le a hajat) heti 1-2szeri hajmosás elég, viszont naponta minimum kétszer bogarász át a haját, és a serkéket (pici fehér, vagy átlátszó pöttyök a hajtőnél, leginkább a fül és tarkó környékén) körömmel huzigáld le! Ha hosszú haja van a lánynak, érdemes minimum fültőig levágni, könnyebb lehúzkodni! (én lányomnak is hátközépig érő haja volt:( levágtuk)

Azt mondják, a Nittyfor jobban használ, bár mi Pedexet használtunk. Ja, és nem árt az egész családot átnézni, lekezelni!

2009. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Probalj mas fajta tetuirtot beszerezni, nem hiszem, hogy egyetlen egy letezik csak. Menjel masik patikaba, vagy mondd a patikusnak, hogy rendeljenek mas fajtat is a gyogyszertarba. Vidd el gyerekorvoshoz, es mondd el neki is a panaszodat!!!!
2009. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha a szer nem hasznàl,akkor csak az ollo fog.

Vagy a gyerek ugyanugy visszafertözödik,és akkor nincs értelme szrre költeni(ilyen esetben a gyereket ne engedd oviba,amig minden gyerek nincs ott helyesen fertötlenitve...(jelezd az oviba az igazgatonàl)

Otthoni praktika:

Ecet a fejre,és nejlon zacsiba burkolni,ugy hogy ne jusson be a levegö!

Egésznap igy hagyni.

2009. jan. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat !: ) de nem szertnénk levágni a haját vállig érő haja van az nagyon hosszú?remélem nem
2009. jan. 5. 14:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Elozo valaszo vagyok, probald beszerezni a Hedrin spray-t, ez egy ujfajta tetuirto, rakell fujni a kisgyerek szaraz hajara, es egyetlen ejszakat rajta hagyni. Utana megmosni a hajat.

Ezt a sprayt Angliaban vettuk, ha valakivel tudnal hozatni, erdemes lenne, mert nagyon jo, nem tudom, hogy otthon is lehet e kapni.

2009. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%

Nezd, a hajat barmikor megtudjatok noveszteni neki. De ha rovid lenne a haja, akkor sokkal egyszerubb lenne neki is, es neked is kezelni a hajat. Ha sok lenne a hajaban, en levagatnam, nem sajnalnam. Jobban sajnalnam ugy a kislanyomat, hogy a hosszu hajat mosni, kenni, huzogatni a hajszalakrol.

Ha kisfiu lenne, kapasbol szinte kopaszra vagatnam, ez a legegyszerubb modja.

Hat probald a fenti praktikakat, aztan ha nincs segitseg, vagassatok le, konnyebb lesz kezelni.

Nalunk is nemreg volt ilyen problema, de mi a Hedrin spray-vel befujtuk a fejet, es eltuntek.

2009. jan. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem jobb, ha most levágjátok, mert visszanő. Középiskolás koromban volt tetűjárvány öcsémék általános iskolájában, nekem akkor hosszú hajam volt, de emiatt mi is levágtuk, ez volt kb. 8 éve, azóta nemhogy visszanőtt az akkor hátam közepénél kicsit föntebb érő hajam, hanem lassan a fenekemet takarja. A tetűt viszont másképp nem tudtuk leirtani. A haj visszanő, emiatt aztán ne aggódjatok. Sőt, nekem kicsi korban úgy erősödött meg a hajam, hogy anyu gyakran vágta (fodrász ajánlotta).
2009. jan. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon kellemetlen,magamról tudom,édes a vérem,és már kétszer voltam életemben.Próbáld ki teafa olajat,bele kell dörzsölni a hajba,nem szeretik a szagát,hagyd rajta kicsit,és mindennap mosd kia haját,nem elég egyszer kétszer,minden nap,hamar kimegy
2009. jan. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
85%

Júj, nehogy levágasd a haját!!!

Én egy éve voltam tetves, 16 voltam, avmi okos terjesztette a gimiben... Tökéletesen ki tudtuk írtani. A módja a következő: Vedd meg a patikában a Nix nevű szert, kend a hajára, és tekerd nejlonba kb fél órára, aztán alaposan öblítds le vízzel. Aztán öblítsd le ecetes vízzel is. Az ecet nem írtja ki őket, hanem a ragasztóanyagot oldja amivel a serkék kapaszkodnak. Ezután szárítsd meg a haját, tűzd fel és tincsenként ereszd le, és minden egyes tincset bogarássz át, és húzigáld le a serkéket (az ecet miatt könnyen lejönnek).

Ha sok van a hajában, akkor a feltűzős-tincsezős művelet előtt fésüld át a haját sűrű fogú fésűvel (a Nix-hez adnak). Elég unalmas, sziszifuszi munka, de így legalább tuti ki lehet irtani... Ja, és tényleg ne engedd vissza az oviba még rendesen le nem kezelnek mindenkit, valamint arra is figyelj, amit az egyik előttem szóló írt: moss ki mindent, és alaposan nézd át az egész családot, és ha szükséges, kezeld le.

2009. jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!