Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha két három hónapig nem...

Ha két három hónapig nem hagynék ki egy hetes szünetet két levél (havi adag) fogamzásgátló bogyó közt, akkor más hatással lesz a szervezetre?

Figyelt kérdés
Előfordulhat ha normális szedés alatt nem, akkor a folyamatosabb szedés következtében híznék tőle? Gondolom a megvonásos vérzés is elmaradna, vagy csúszna.
2010. okt. 28. 08:30
 1/7 A kérdező kommentje:
igazából a testre ható változások érdekelnek, nem is a vérzés
2010. okt. 28. 08:30
 2/7 A kérdező kommentje:
cypromixet szedek, mivel PCO m van
2010. okt. 28. 08:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy cikk pár éve az egyik újságban, miszerint akár éveken keresztül is lehet szedni a fogamzásgátlót folyamatosan, szünetek nélkül. Az orvosi vélemények mind egyöntetűen amellett voltak, hogy tönkrevágja a szervezetet.
2010. okt. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megvonásos vérzés nincs (hiszen nem vonod meg a hormont). Egy idő után viszont szerintem a nyálkahártya elöregszik és leválik, köztivérzéssel.

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy lehet ilyet csinálni, de csak egy szünetet lehet kihagyni, és az is csak évente 1-2-szer, ha feltétlenül nagyon szükséges.

Szerintem nem híznál, azzal nincs összefüggésben.

2010. okt. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

08:45

Bocsi, de te sztem félreértettél vmit:) nem hiába mondják az orvosok h évente 1-2szer lehet azt csinálni, hogy tovább szeded a bogyót, tehát nincs 7 napos szünet.

Amit te olvastál tuti arra vonatkozik h évekig lehet szedni fogamzásgátlót, szünet nélkül(amit félreértettél, ez másik szünetre vonatkozóan írják), magyarul úgy h nem szünetelteti az ember 1-2 hónapra vagy akár többre

2010. okt. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszi! De van megvonásos vérzés, azért hívják így, mert peteérés nélkül vérzel, azaz nem menstruálsz, csak megvonásos közti vérzésnek nevezik. A közti meg csak az, hogy két levél között az egy hetes szünetben. Nekem ezt doki mondta és olvastam is.

Kérdés az, hogy menzikor, vagy vérzéskor a szervezet méregtelenedik, és ha folyamatosan szedek be több levéllel, akkor nem fog méregtelenedni, és ez ártalmas lehet?

2010. okt. 29. 06:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp csak egyszer csináld ezt, maximum kétszer, de ne egymás után sztem...orvosodat kérdezd meg azt a legbiztosabb
2010. okt. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!