Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van amit nem mutat ki az EKG?

Van amit nem mutat ki az EKG?

Figyelt kérdés

Születésem óta alacsony vérnyomásom de magas pulzusom van. Sokszor voltam ilyen olyan okból orvosnál ahol persze mindig mérték a vérnyomást, nem szóltak soha, hogy bajos lenne ezért én se foglalkoztam vele.” Ez van”


2-3 éve egyre gyakrabban volt szédülés, fejfájás. Vannak időszakok amikor bármilyen hirtelen vagy lassan is állok fel megszédülök esetleg vissza is esek mindehez párosul, hogy vagy erősen dobog a szívem vagy mintha kihagyna egy ütemet. Fájdalmam nincs, csak olyan figyelemfelkeltő.


Aztán mivel ezek a tünetek szaporodtak elmentem magán kardiológushoz aki 2 percig nézte a monitort aztán kijelentette, hogy kutya bajom olyan erős a szívem mint a vas. Kérdeztem akkor mi okozza a tüneteket? Azt mondta biztos kimerült vagyok meg fáradt esetleg a mindennapi gondok. Váltsak nyugodt kellemes életmódra.


Igen, tudom… olyan nincs, viszont azt mondta semmi baj elfogadtam és beletörődtem.


A helyzet nem változott viszont előjöttek mellé olyan dolgok, hogy alvás után a reggeli órákban az okosórám beriaszt 130 feletti pulzusra. Volt hogy 30-40 percen keresztül folyamatosan csipogott pedig nem vagyok az a fajta aki kiugrik az ágyból és kapkod meg fejvesztve készül. Szép nyugodtan felültem nyújtóztam stb fogmosás egyebek 20 perc múlva csipogott is az óra. Álmosnak álmos voltam de persze, akkor keltem fel.

Heti 5-6 reggelem fixen óracsipogós, mostanában nappal is független attól, hogy mennyit mozgok.


Gyakran sajog ideig óráig a mellkasom, szédülök, lever a víz stb.


Egyébként sportolok. Táncolok de akkor érdekes semmi bajom sincs, pulzusom is normális vagyis tánc közben sosem riaszt be az óra.


Szoktam nézni vérnyomásmérővel is annó 100at se érte el most 110/120 de 100-130 a pulzus.


Ha tényleg nincs EKG szerint baja a szívemnek akkor vajon mi lehet ezeknek az oka 🤔


Sok orvosnál voltam ilyen olyan okokból de mindig mindenki azt mondja jóaz nincs magának baja. De valami mégis okozza ezeket nem


máj. 26. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Jó dolog az EKG, mert sok mindent kimutat de sok mindent nem is mutat ki.


24 órás EKG kellett volna neked szerintem, abból már biztosabbat lehet mondani. De egy vérvétel, valamint echo sem árt.

máj. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Vérvételem akárhány van annyi eredmény. Volt vérsűrűségem kb. 25 évesen, volt magas cukrom tinikoromban, legutóbb a hemaglobinom volt alacsony de 2 hét múlva kontrollon már pacek volt.


Ja, gyerekként vashiány meg 20 év körül veseműködés zavar.


Mindegyik elmúlt a kövi vérvételre úgy hogy sosem kezeltek semmivel sem se gyógyszeresen se máshogy.

máj. 26. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!