Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes gyógynövén...

Szerintetek érdemes gyógynövényeket/gyógynövényes készítményeket fogyasztani? Van valami értelmük?

Figyelt kérdés

Ti fogyasztotok a mindennapokban valamilyen gyógynövényeket? Ezeknek valóban van valami hatása?

Írok példát. Tegyük fel apámnak magas a vérnyomása, szed rá gyógyszert is. Én még fiatal vagyok, huszon éves, de már nekem is kezd kicsit magas lenni (bármikor mérem mindig 125-130 között van). Ha elkezdek olyan gyógynövényes teákat inni/mézeket enni/vitaminokat szedni ami a magas vérnyonásra jó, akkor ezeket tényleg hatnak? Lehet hogy akkor ahogy öregszem, nekem nem lesz olyan magas a vérnyomásom hogy gógyszert kelljen majd szednem?

Vagy ha mondjuk olyat eszem, ami az érrendszerre jó, akkor az ereim nem mennek olyan gyorsan tönkre mint más embernek aki nem eszik ilyeneket?


máj. 26. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatalon magas kezd lenni a vérnyomásod, akkor nem gyógynövényekre meg gyógyszerekre van szükséged, hanem megfelelö életmódra és megfelelö étkezésre - akkor ugyanis nem lesz magas vérnyomásod.


Egyébként a gyógynövények igen hatásosak, rengeteg "gyógyszer" is ezekböl készül.

máj. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Volt egy figura, 50 felett volt, ő mondta hogy áttért növényi táplálkozásra (répát, salátás meg ilyeneket evett) és gondolom nem tömte tele magát, na ettől elmúlt minden betegsége (a magas vérnyomás is).
máj. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A metabolikus stressz önmagában is egy nagy teher amikor a túlevés és az egészségtelen ételek okozzák a problémákat. Próbáld ki hogy hetekig leveseket eszel vagy csökkented az adagokat és egészségesebben étkezel és nézd meg a közérzetedet, vérnyomás értékeidet.
máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Sajnos 1-es tipusú cukorbeteg vagyok tini korom óta, plusz ez mellett vegetáriánus 4 éve, úgy gondolom egészségesen táplálkozom. De félek attól hogy a későbbiekben akár a cukorbetegség miatt lesznek más bajaim. Ezért kérdezem hogy esetleg a gyógynövények ezeket késleltetik-e vagy hogy egyáltalán mennyire hatnak pozitívan az immunrendszerre.
máj. 26. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

napi 400mg Q10-et próbálj ki, 20/10-zel kell esnie a vernyomasnak ettől. Utána napi 100mg is elég lehet.


A fokhagyma, galagonya, fagyongy nem a legjobb megoldas.

máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!