Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényeg használnak a gyógynövén...

Tényeg használnak a gyógynövények-gyógyteák, cseppek?! Mit érdemes inni, szedni?!

Figyelt kérdés

Teljesen analfabéta vagyok a témában így minden érdekel ezzel kapcsolatban :)


pl:

- Miből?

- mennyit?

- Milyen céllal?(valamilyen betegség megszűntetésére,megelőzésére? egyéb más dologra?)


Google a barátom féle válaszok nem érdekelnek,viszont tapasztalatok nagyon is.


nem igen hiszek abban h működnek,de most úgy érzem szívesen nyitnék feléjük és nem tudom hol kezdjem :)


2018. nov. 14. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az elmúlt párszáz év tapasztalatai, feljegyzései alapján mondják, hogy, hogy a gyógynövények és ezek különböző formában való alkalmazásai használnak, segítenek betegségek esetén, pl. kamilla tea megfázásra, más emésztési problémákra, stb.

Van akinek segítenek, van akinek nem vagy nem mindig. Bizonyos szempontból gyakran úgy működnek, mint a placebo: aki hisz bennük, annak segítenek, aki nem, annak meg vagy segít vagy nem, vagy segít és másra fogja (pl. anélkül is meggyógyult volna) vagy nem segít (nem jól alkalmazza, nem elég ideig, stb.) és rögtön azt mondja, hogy semmit sem ér egyik sem.

Egyébként mit szeretnél itt a válaszadóktól? Miből, mennyit, mire? Sorolják fel az összes gyógynövényt és hogy mire jó? Vagy sorolják fel az összeset amit valaha használtak, mire mit használtak, hogyan és segített-e?

2018. nov. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, elsősorban az érdekelne, hogy mit használtak, és azokat milyen betegségre szedték , illetve ezeknek volt e tényleges hatása. Ha mellette x gyógyszert szedett az adott betegségre nyilván nem egyértelmű, hogy mitől gyógyult meg, szóval olyan tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy ez a totál természetes gyógynövényes orvoslás ténylegesen működik-e. Ezen felül érdekelne az is, hogy a drogériákban is kapható cseppeket (grapefruitmag,lenmagolaj például) szedi e valaki, és tapasztalta e jótékony hatásukat :) A különféle kapszulák (halolaj pl) is érdekesek lehetnek számomra, ha valaki tud róluk mondani valami tapasztalatot ne tartsa magában :)


Egyébként köszi a választ, én is ebben a placebó dologban hittem eddit, de valamiért nagyon elkezdtem érdeklődni ezek után, már feltúrtam pár gyógynövényes könyvet neten is nézelődtem, de úgy vagyok vele, hogy előbb hiszek a tapasztalatoknak mint a könyveknek. Ha meggyőznek, nem fogom sajnálni rájuk kiadni a pénzt de még elég pénzkidobásnak látom :/

2018. nov. 15. 08:15
 3/5 anonim ***** válasza:

Én elég pragmatikus ember vagyok, mindennek utána járok. Nem "hittem" az ilyen gyógynövényes -kuruzslós, étrend kiegészítős marhaságokban. A hagyományos módszert alkalmaztuk mi is a családban: eljártunk orvoshoz, meg patikába. Aztán a feleségemnek elege lett a folyamatos betegeskedésből (főleg a gyerekeknél) és beleásta magát természetgyógyászatba. Ennek lassan 4 éve. Azóta nem járunk orvoshoz se patikába. A legkisebb gyerekünk már "beleszületett" ebbe, ő még nem is kapott soha patikai szereket, pedig lassan már 4 éves. Én is megváltoztattam a hozzáállásomat, tetszik ez a dolog. Már alig emlékszem, hogy milyen az, hogy éjszakát fent lenni a gyerek mellett, mert lázas, beteg.

Nincs semmi ördöngösség benne, ki kell tapasztalni, hogy mikor mit kell alkalmazni. Szerencsére a környezetünkben elég sokan ugyanígy állnak hozzá a dologhoz, így kialakult egy kis közösség, ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat, a tudást.


Szerintem ne a google legyen a barátod, hanem nézz körül a környezetedben, keress olyan embereket, akik már alkalmazzák ezeket. Csak ők az igazán hitelesek. Többen vannak, mint gondolnád.

2018. nov. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a környezetemben sajnos nincsenek ilyen típusú emberek. ezért írtam ide. nem tanácsokért h mit csináljak, hanem tapasztalatokért,de azt senki nem ír.....
2018. nov. 15. 14:11
 5/5 anonim ***** válasza:
En azt tapasztaltam,hogy a menta teak finomak hidegen citrommal.Viszont a gyomber tenyleg jo kohogesre,legalabbis egyszer bevalt.Kb egy honapig minden nap ittam gyomberteat es elragcsaltam belole a gyombert is.A vegere teljesen elmult a kohogesem es sokaig nem is jott vissza.
2018. nov. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!