Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen betegséged van? Megtanu...

Milyen betegséged van? Megtanultál vele élni?

Figyelt kérdés
Elfogadtad magad betegen? Zavar, vagy már figyelmen kívül hagyod? Titkolod mások előtt?
máj. 26. 22:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem verem nagy dobra. Ide sem írom ki. Nem fogadtam el, nem tudom figyelmen kívül hagyni.
máj. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Arnold901005 ***** válasza:
100%

Autoimmun betegségek, meg néhány olyan, amik előbbiekhez járulékosan kapcsolódnak és olyasmik is, amiknek nincs közük az immunbetegségekhez. Nem kezdek felsorolásba, mert elég sok lenne, de hogy érdemben is válaszoljak; vannak szívproblémáim, érbetegség, ízületi gyulladás, epilepsziaszerű görcsrohamok, stb.

Mentálisan sem vagyok 100%-os.

Elfogadtam mindent, mert mi mást tehetnék? Sosem keseregtem és kesergek, mert értelme sem volna, de nem is érzek rá késztetést, mivel nem sajnálom magamat és azt sem szeretem, ha más sajnál. Minden testi és mentális erőmet, akaratomat beleadom abba, hogy szinten maradjak, vagy ha épp' nagy a gáz, akkor az életbenmaradásba fektetem előbbieket.

Ezt dobta a gép, ebből kell kihoznom, amit lehet.

Nem titkolom, mert nem is lehet, mivel észrevehetőek egyes tünetek, meg nincs mit szégyellni olyasmin, amiről az ember nem tehet. Nyilván nem is tolom senki arcába a dolgokat, de ha szóbakerül a téma, nem tagadok.

máj. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1-es tipusú cukorbetegség. Napi 4-szer inzulinozás. Természetesen nagyon zavar. Mindenhol azt hallani hogy "ez csak egy állapot, nem betegség". Meg "ezzel együtt lehet élni, nem okoz semmilyen gondot". Aha, dehogynem. Még egy sima programot (pl mozi) is előre meg kell tervezni, egy nyaralást meg pláne. Nem akkor eszel amikor akarsz. Nem azt eszel amikor akarsz. Nem akkor alszol amikor akarsz. Nem akkor sportolsz amikor akarsz. És nem is dolgozhatod azt amit akarsz.

Mindig legyen nálad az inzulin meg kaja, mert mi van ha éppen belekerülsz egy 2-3 órás dugóba és kezd leesni a cukrod? Ott halsz meg. Idegen helyen vagy, idegen emberek között, rosszul leszel, azt hiszik részeg vagy és szarnak rád. Még a párom akivel 6 éve együtt vagyok sem veszi észre hogy "más" vagyok ha mondjuk leesik a cukrom (kicsit össze-vissza beszélek).


Nem, nem fogadtam el, igen, nagyon zavar, természetesen nem titkolom el mert nem akarok meghalni.

máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Tudtam, hogy le leszek pontozva, mert nem írom ki.
máj. 27. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó,szerintem mindenki pont leszarja hogy leírtad e vagy nem
máj. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy ideje beteg vagyok. Kb egy éve. Az egész testem fáj. Borzasztóan szorongok, hogy rákos vagyok. Nem találtak eddig semmit csak, hogy gócosak a manduláim. Azt mondták szisztémás gyulladás.

Pszichésen kikészültem.

Kérdező neked mi a betegséged?

máj. 27. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, Kérdező, neked milyen betegséged van? Nekem gyerekkorom óta vannak veseproblémáim a gyerekkori kemótól, de szerencsém van, mert ritkán okoz panaszt, mondjuk akkor AB, mindenféle vizsgálat, urológia legalább 4x,és a végén rendeződik.
máj. 27. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nekem is van pár, de főként ami zavar az az epilepszia. Lassan 20 éve. Elfogadtam, mert nincs mit tennem. Már magam sem tudom, hogy szégyenlem e vagy sem. Ijesztőnek tartom.


Köszönöm az értelmes válaszokat.

máj. 27. 13:46
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Kérdező, első vagyok. Sok más mellett én is epilepsziás vagyok. Vannak nagyrohamaid? Kicsik? Vagy csak simán rossz érzés maga a tudat, hogy lehet valami?
máj. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9.

Igen. Vannak. Jó pár éve gyógyszeres kezelésen vagyok. De így is van roham. Gyógyszer nélkül napi szinten.

máj. 27. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!