Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet? Fáj és bedagadt a...

Mi lehet? Fáj és bedagadt a hüvelykujjam?

Figyelt kérdés

tegnap rágtam a bőrt a hüvelykujjam szélén és érzékeny lett estére pedig kétszeresére dagadt az ujjam és ugy fáj h nem tudok aludni, tettem rá betadint, a paradicsimos kötés csak kicsípte de akkora lett az ujjam h alig bírom mozgatni. mi lehet? elfertőződőtt? akkor meggyógyul csak a betadintól vagy vegyek tetrant????


várom a tanácsokat, köszi


2010. okt. 31. 05:12
 1/5 bénabéla11 ***** válasza:

megmondom neked őszintén azért ekkora az ujjad mert b*sztatod egész nap meg hülyesgeket pakolsz rá!


én sajnos kicsi korom óta rágom a körmöm és a bőröm és minden héten van ilyen problémám...ha nem piszkálod 2 nap alatt elmulik...de ne tegyél rá SEMMIT...tényleg semmit...és ne piszkáld mert sosem gyógyul meg

2010. okt. 31. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sürgösen menj el orvoshoz (sürgösségi rendelésre), mert elfertözödött az ujjad, (nagyrészt a sok hülyeségtöl, amit összevissza rákenegettél), és ebböl vérmérgezés is lehet, amibe bele is lehet halni, vagy esetleg le kell az ujjadat vágni.
2010. okt. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 bénabéla11 ***** válasza:

ha akarsz menj be, de ki fognak röhögni:D


nincs nyilt sebe...nem kaphat vérmérgezést te:D

2010. okt. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom, a lerágott bör helyén lett egy seb, mégha nem nagy is. EZ igen könnyen elfertözödik, mert bármiféle kosz, kórokozó belejut, és ha elkezd begyulladni, akkor a bedagadt szövetek lezárják az eredeti sebnyilást.

NEkem is volt már hasonló - nem rágtam, hanem a sok vegyszertöl kirepedezett a köröm mellett, és az orvoanak kellett felvágnia, hetekik jártam kötözésre, és az orvos szerint szerencsém volt, hogy idöben elmentem, mert ebböl komoly baj lehet.


Szóval jobb, ha nem okoskodsz, igenis van ilyen.

2010. okt. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 bénabéla11 ***** válasza:

nekem is volt ilyen...nekem is felvágták...


a vegyszer az más...


nekem ez a véleményem...

2010. nov. 1. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!