Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől van az hogy nem tudom...

Mitől van az hogy nem tudom kiejteni az "sz" és "r" betűt?

Figyelt kérdés
A nevem is több "r"-t és "sz"-t tartalmaz és nagyon kellemetlen amikor nem értik amit mondok...a sejpítésre gyanakodtam eddig,de az csak az sz-re vonatkozik...
2010. nov. 4. 11:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az r-hibát raccsolásnak hívják.

Keress egy logopédust, fél év múlva semmi bajod nem lesz.

2010. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
16 vagyok.javítható még?:D
2010. nov. 4. 11:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

javítani még lehet rajta:)

én egy picit beszédhibás vagyok, mert a mondatban amikor beszélek sokszor összekeverem a szavakat és egy tök értelmetlen mondat jön ki, holott nem azt akartam mondani csak így sikerült meg stb... jártam logopédushoz azóta már nem fordul elő olyan sokszor:D de ha "csak" a kiejtéseddel van a gond azt még nyugodtam helyre lehet tenni, csak így szoktad meg kiskorod óta.

16/L

2010. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, én 25 évesen mentem hozzá, és teljesen megjavította. R és s hibám volt. (Első voltam.)
2010. nov. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, még felnőtt korban is lehet korrigálni a beszédhibák legtöbbjét, ha te is akarod. Ezt úgy értem, hogy nem elég odamenni, hanem utána otthon is sokat kell gyakorolni, hogy amit a logopédustól tanultál, az rutinná alakuljon.
2010. nov. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A pöszeség a leggyakoribb, és a legjobban javítható hiba. Még felnőttkorban is tökéletesen ki lehet javítani.
2010. nov. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg kellemetlen, mert az ember még azt sem tudja kimondani, hogy: ehh, nem érdekel, le.a.om az egészet. Bocs...
2010. nov. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!