Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak most kell...

Mit csináljak most kell megtanulnom 4 versszakot a Toldiból és nem tudom kiejteni az R betűt hogy javíthatnám?

Figyelt kérdés
ebben a 4 versszakban mindössze 44 r betűs szó van és nagyon rossz h nem tudom kiejteni :( hogyan lehet ezen javítani nagyon ciki ahogy mondom a versen és minden 4. szót nem értenek :( és én me ott állok az osztály előt ők meg néznek nem cikiznek érte de nekem ez kellemetlen :( (tudom h előttem tettek ehez hasonló kérdésd)
2009. ápr. 16. 17:24
 1/7 A kérdező kommentje:

ja és h lehet gyorsan verset tanulni?

:D

2009. ápr. 16. 17:26
 2/7 anonim ***** válasza:

gyorsan úgy tanulhatod meg szerintem, hogy először megjegyzed az első sort, utána ahányszor elolvasod a másodikat mindig felmodod hangosan vagy magadban az elsőt, a harmadiknál már az első kettőt ismétled és így tovább, ha betartod, akkor csak úgy jutsz el az utolsó sorig, hogy már tudod azt ami előtte van utána még párszor elolvasod meg könyv nélkül elmondogatod a verset

Az R betűs problémára pedig: próbálj meg beszélni az irodalomtanárral, hogy ne szóban hanem írásban felelhess, nálunk pl a nagy osztálylétszám miatt alkalmazta ezt a tanár.

És hosszbb távon talán egy logopédus tud segíteni.

2009. ápr. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A raccsolásból valószínűleg csak logopédus tud kigyógyítani és nem egyik napról a másikra. Ő tudja megtanítani és szakszerűen gyakoroltatni a megfelelő hangképzést.

A verset vedd fel valamilyen hangrögzítőre és hallgasd meg többször. Olvasd hangosan,akár közönség előtt is, hogy szokd, hogy hallgatnak. Írd le vagy internetről nyomtasd ki és vágd szét sorokra, majd rakd össze, ha megy, lehet még több darabra is. Írd le (vagy valaki vállalkozó szelleművel írasd le) úgy, hogy egyes szavakat kihagy(sz), azokat kell viszapótolni. Ki lehet kérdezni magad úgy, hogy minden szó első betűje van megadva.Van aki úgy tanul, hogy lerajzolja a versszakban lévő képeket. Mindenesetre nem árt, ha szereted az adott verset, a Toldi például nagyon szép.

2009. ápr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

nem szeretem ezt a verset egy a sok r betűs szó miatt kető h nagyon nehéz a szöveg amit feladot hrom nem szeretek verset tanulni kb 4 óráig tanulok egy iylen 4 versszakot de verset mondani szeretek csak az a hülye r betű

a logopédus nem segítet at hiszem 2,5 évig jártam vagy 3 évig :S

2009. ápr. 16. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a logopédus nem segített, akkor vagy keresel másikat, vagy belenyugszol, hogy nem tudod kiejteni az r betűt és kész. Habsburg Ottó se tudja meg Farkasházy Tivadar, de azért elég sokat szerepelnek a sajtóban. Érdemes lenne elmenned a Nevelési Tanácsadóba diszlexia-diszgráfia vizsgálatra, mert attól is lehet, hogy nem tudsz verset tanulni. Ahogy így elnézem a helyesírásodat, erre jó esélyed van. Ebben az esetben a számonkérésnél felmenthetnek a helyesírás osztályozása alól.
2009. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hgy te Kedves utolsó milyen kedves vagy , de közölnöm kell veled , hogy ez nem helyesírási verseny, de jé mégis eltudtad olvasni sajnálom , hogy siettem és nem a helyesírásra figyeltem.Ja és nem vagyok diszlexiás , mert neked meg a szövegértésed nem valami jó mivel nem azt írtam , hogy nem tudok verset tanulni hanem azt , hogy zavaró , hogy ahogy mondom a MEGTANULT VERSET (AMIT MEGTUDOK TANULNI) szinte minden 4. szó r betűs és alig lehet érteni a vers mondásom.DE köszöm , hogy írtál ide és "segítettél"(ja és tudom hogy DE-vel nem kezdünk mondatot)
2009. ápr. 17. 18:10
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekük meg feladta szünet előtt egy nappal az előhangot meg az 1. éneket végig! Szopás.........
2009. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!