Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz, hogy ha fázunk, több...

Igaz, hogy ha fázunk, több zsírt éget el a testünk?

Figyelt kérdés
Egyik barátnőm mondta, hogy ha fázunk, a testünk több zsírt éget el azzal, hogy próbálja felmelegíteni. Nem valami logikus szerintem. Vagy van benne igazság?
2010. nov. 5. 12:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
javaslom, a biológiaórákat is, bocs
2010. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Elsőnek: igenis bejártam/bejárok fizikára, és ha ilyen kedves vagy és jó véleménnyel vagy minden lányról, ne is várd, hogy összejöjj bárkivel is -.-"


Akkor végülis az a válasz, hogy több kalóriát éget el a testünk, de ott, ahol fázunk, zsírpárna rakódik le. Ugye? :S Vagy félreértettem?

2010. nov. 5. 13:01
 13/20 anonim ***** válasza:

"Kalóriát azt éget, de zsírt nem"


Az ilyen kijelentések után felteszem magamban a kérdést, hogy hogy nem halt még ki az emberiség.

2010. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

de ott, ahol fázunk, zsírpárna rakódik le


ez egy bődületes baromság,már az előbb is leirtam. genetikailag kódolt,hogy hová hizol ha a szükségesnél több kalóriát viszel be.

A vese tájékán meg teljesen mindegy,hogy kilóg e vagy nem,csak a kórosan sovány nőknek nincsen egy MINIMÁLIS hájuk, a vesét védi

2010. nov. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

"ne is várd, hogy összejöjj bárkivel is -.-"


óh, nem is várom, ne aggódj ;)

2010. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

14:14-nek üzenem, az emberiség azért nem halt ki, mert vannak nálad értelmesebbek. A zsír meg a kalória nem ugyanaz!!!

A genetikusnak: igen, mindenkinek védi a veséjét egy vékony zsírréteg. Az arc azért nem hájasodik el télen, mert nincsenek az arcbőr alatt létfontosságú szerveink. A deréknál ott a vese, ami ha fázik, a szervezet zsírpárnával védekezik. Meg lehet nézni nyáron a bikinis lányokat, és hátulról meg lehet mondani, kinek van kint a dereka télen. Aztán erre hullahoppoznak, hogy onnan lemenjen a felesleg. Ez nem genetikafüggő, ez a szervezet természetes reagálása. Az eszkimóknak nézd meg a szemhéjukat, nekik hájas, nem metszett, mint a keleti népeknél. Náluk abban a hidegben a szemet kell védeni, arra nem lehet kesztyűt, sapkát, kabátot venni.

2010. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Már csak azért sem igaz, mert ha igaz lenne, akkor visszafelé is működne, vagyis: ha nem eszel elég kalóriát, akkor kihűlsz. Na most én még nem hallottam olyat, hogy pl. az anorexiásoknak alacsonyabb lenne a testhőmérséklete, mint 36-37 fok (ez a normális ugyebár), pedig ők teljesen egyértelműen éheznek és éheztetik a szervezetüket.
2010. nov. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16:05

Nincsen helyi zsirégetés,úgyhogy hullahoppal nem tudod csak a derekadról eltüntetni.

Ha hízol,mindnehová hízol. Akkor fogsz hizni,ha több kalóriát viszel be mint amennyit felhazsnálsz. Ennek semmi köze a kilógó derékhoz,bár látom probálod tudományosan megfogamlazni a baromságot,de attól még nem lesz igaz...

ajánlom a bodybuilder.hu-t neked.

Ennyi erővel,az elméleted szerint aelyik tetsrészem mindig takarva van télen,onnan meg fogynom kéne!

2010. nov. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Egyébként az eszkimók sem fogják elfogyni a szemhéj hájukat ha kiviszed őket afrikába,és te sem fogsz hájat növeszteni ha kimész hozzájuk.. erről bezsélek,ezek a dolgok nem a közvetlenül a környezeti tényezők miatt alakultak ki ,közvetetten igen,de itt is a genetika az oka ..
2010. nov. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

81%-os néha ellentmondasz saját magadnak, de nem baj.

A korábbi válaszolónak: nem hallottál még arról, hogy a vékonyabb, soványabb emberek sokkal fázósabbak, mint a teltek, esetleg ducik?

A testhőmérsékletről annyit, hogy a lányomnak 35,4 fok a normál testhőmérséklete. Tehát ami másnál még csak hőemelkedés, az nála már láz, mert 1 egész fokkal alacsonyabban működik a szervezete. Naná, hogy neki még melege van, mikor már más fázik.

2010. nov. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!