Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pikkelysömörrel lehet szoláriu...

Pikkelysömörrel lehet szoláriumba járni?

Figyelt kérdés
Pl: ha fejen és a nyakon van pikkelysömör.
2010. nov. 22. 17:04
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
nem, ráadásul fertőző és más is elkapja, aki utánad befekszik a szoláriumba
2010. nov. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A pikkelysömör nem fertőző...
2010. nov. 22. 17:14
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
A pikkelysömört vírus okozza, akkor alakul ki, ha a szervezet legyengült állapotban van (mint a herpesz). Én azért nem szívesen feküdnék olyan szoláriumba, ha tudom, hogy előtte egy pikkelysömörrel rendelkező egyén használta. Szerintem ezzel más is így van... Várj inkább pár napot, amíg elmúlik, addig kibírod szolárium nélkül...
2010. nov. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az eddigi válaszolóknak fogalmuk sincs arról,hogy mi a pikkelysömör.

A pikkelysömörrel kifejezetten javasolják a szoláriumot, mert segíthet leszárítani a sömöröket. Viszont csak álló szoláriumba menjél.

2010. nov. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tényleg segít a szolárium? :o


A pikkelysömört nem lehet összehasonlítani a herpesszel..

2010. nov. 25. 20:24
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon jól tudom, hogy mi a pikkelysömör, ugyanis biológus vagyok. Annyiban össze lehet hasonlítani a herpesszel, hogy akkor jelenik meg, ha a szervezet legyengült állapotban van... Kezdjük kalandozásainkat az elején: A legtöbb ember gyermekkorában átesik a bárányhimlőn. A szervezet védekezik ellene, így többé nem alakul ki. Ám később, ha gyengül az immunrendszer, a már bennünk lévő vírus (ami a bárányhimlőt okozta) újra erőre kapott (ugyanis nincs maximális védelem a vírusok ellen, a szervezetnek kell legyőzni - leszámítva a védőoltásokat), így ez már pikkelysömör "néven fut". A herpesszel ugyanez a helyzet: egész életünk során bennünk van, nem szabadulunk meg tőle. Mikor nem látszik, nincs tünet. De attól még bennünk van a vírus... konyhanyelven fogalmazva...
2010. nov. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Kedves utolsó. Elég gáz dolog biológusként összekeverni az övsömört a pikkelysömörrel... biztos jó helyen szerezted a diplomádat..
2011. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy kicsit elkéstem, mindenesetre azért annyit írnék a "biológusnak", hogy egy elb!szott idióta, akinek fogalma sincs, mibe ugat bele:)
2011. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!