Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy történik egy arcon levő...

Hogy történik egy arcon levő szemölcs, lipóma, szóval egy babszemnyi daganat eltávolítása?

Figyelt kérdés
Mennyi idő alatt van meg, helyi érzéstelenítéssel történik? A szövettani eredményre mennyit kell majd várni, A sebgyógyulás mennyi időt vesz igénybe,és hány napig kell kötözésre járni, Minden érdekel ezzel kapcsolatban...
2010. nov. 23. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem szemölccsel kapcsolatban van tapasztalatom. Nekem is volt, leégették. Semmilyen érzéstelenítőt nem kaptam, hozzáteszem nem is fájt annyira..Miután végzett az orvos, bekötözte a sebet, és útnak bocsátott.. Nem is kellett visszamennem kötözésre. Kb. 1 hónap alatt gyógyult be sebhelyem, de még a mai napig látszik, halványan, ha piszkálom, vagy nagyon hideg van. Nem bántam meg, h levetettem.
2010. nov. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy tojásnyi lipómát távolítottak el 3 hete.

Én előtte voltam szövettanon,mert a háziorvos így látta jónak.A szövettan kb. 3-4 hét alatt készül el.Én az eredménnyel mentem a sebészetre,majd kaptam egy időpontot pár napra rá.AZ SZTK-ban van külön műtő 1 napos sebészeti ellátásra.Ott végezték a műtétet,helyi érzéstelenítésben,kb. 15 perc volt,majd mehettem is haza.2 hétig jártam kötözésre (2-3 naponta),illetve 10 napig,mert kértem,hogy ha lehet szedje már ki az Doktor úr a varratot.Mondta,hogy jó,de leragasztják még és 2 nap múlva szedhetem le,és akkor érheti víz.Ha kisebb a vágás,lehet,hogy kevesebb idő,de nem biztos.Holnap lesz 3 hetes,de még kicsit látszik a seb.Ajánlom naponta az 1000mg-os C-vitamin,és a Q 10 szedését,mert ezek segítik a sebgyógyulást.A Ligetszépe olaj (kapszula) is jót tesz a bőrnek.Nekem a tarkómról operálták le a lipómát,és az injekció nem volt vészes,a műtétben az volt a kellemetlen,hogy arccal lefelé kellett feküdni,és volt ugyan lyuk az asztalon,de le volt takarva zöld lepedővel,és én is le voltam takarva.Alig kaptam levegőt és megizzadtam,annyira meleg volt.Pedig frissen fürödve mentem oda,és utána nem érhette víz a tarkómat 2 hétig.1 hét után,mikor kérdeztem,akkor mondta az orvos,hogy lehet kapni vízálló tapaszt gyógyászatiban,és gyógyszertárban.Ott megtudtam,hogy receptre 130-,recept nélkül 750 Ft darabja,annak a méretnek,ami nekem jó lenne.Persze az orvos ezzel nem foglalkozott,hogy írna egy receptet nekem.Végül nem vettem,lenejlonoztam.

2010. nov. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mike jános válasza:
Próbáld ki, a vérehulló fecskefüvet.még a hó alatt ismegtalálod,ezzel kend be jópárszor.Vagy hozass Ausztriából /POKOLKŐ CERUZÁT,/németül:HÖLLENSTEINSTIFT,a neve. Ez letakarítja örökre.egyébként az ára KB:2-3EURÓ.
2010. nov. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Herbáriában is be tudod ezeket szerezni, a Vérehulló Fecskefüvet én is használtam ecsetelésre. Nekem nem használt, de nagyon sokaknak meg igen. Egy próbát megér!
2010. nov. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. nov. 25. 08:28
 6/6 A kérdező kommentje:
a férjem szemöldöke mellől távolítottak el egy babnyi fibr-lipomát.3. napon bedagadt a szeme és az arca...Az orvos szerint természetes,és felszívódik majd. de nem kellene antibiotikum, esetleg jegelés, kamillás borogatás?
2010. nov. 27. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!