Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi tegyek a korpásodás ellen?

Vodafonelive kérdése:

Mi tegyek a korpásodás ellen?

Figyelt kérdés
Már 3-4 éve tiszta korpás vagyok. Hiába mosok hajat heti 2x, ha egyszerűen viszket, mint a fene. Sokfajta sampont próbáltam, de semmi sem működik. Tusolás után erősen megtöröltem a fejemet, vagy szimplán megszárítottam a hajamat, az sem segített, hiszen másnapra ugyan úgy, ha megvakartam a fejemet, estek le a száradt bőrdarabok. Esetleg valakinek valami javaslat? A száraz bőrnek mennyi köze van ehhez? Előre is köszönöm.
2010. nov. 24. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Ajánlom a selsum blue-t. Nővéremnek is hasonlóak voltak a panaszai ezt használta egy jódarabig, és mostmár jó.
2010. nov. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bőrgyógyász, lehet gombás fertőzésed van



amúgy én naponta mosom Balea (dm-es) korpásodás ellenivel, minden egyébtől viszket a fejem, párom dettó, korpát azóta nem láttam ;)


de esetleg egy korpásodásra való hajszesz is segíthet

2010. nov. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hajmosás után erős csalántea főzettel dörzsöld be a fejbőrőd. Utána szárítsd meg.
2010. nov. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1. Érdemes lenne néha hajmosás előtt feltenni egy pakolást karbamidos krémmel (pl. Sanatopic intenzív krém: [link] ).

2. Hajmosásra próbáld meg a PALA sampont. (patikában rendeltetheted meg). Érdemes pár perccel a hajmosás előtt bedörzsölni a fejbőrt, és utána felhabosítani.

3. Ha legalább néha pakolást használsz, akkor nyugodtan moshatod gyakrabban a hajad, a sampon is jobban fog hatni.

2011. jan. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!