Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha a női gondozót, nővérnek...

Ha a női gondozót, nővérnek szólítjuk, akkor a férfi ápoló micsoda? Ti mit rögtönöznétek, ha gyorsan meg kellene szólítani?

Figyelt kérdés
Nagy, mélyaltatás után, arra eszméltem, hogy egy férfi ápoló szorgoskodik körülöttem-, cserélte a zacskót az orromba dugott cső végéről. Valamit akartam Neki mondani, de a még kómás aggyal nem tudtam, most hogy szóljak hozzá. Az lett a vége, hogy visszaaludtam, és elmaradt a kérdés. A későbbiek során is gondot okozott a megszólítása, különösképpen azért, mert nem volt egy nagyon barátságos férfi.
2010. nov. 27. 17:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is fiú egy ápolókollégám, a női betegek viccesen nővérkének szólítják, ezt ő se veszi a szívére. Az a legjobb, ha megkérdezed a nevét, vagy hogy konkrétan hogy szólíthatod
2010. nov. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%

Én úgy kezdeném, hogy elnézést", vagy "bocsánat". Ha odafigyel, akkor meg elkezdem mondani amit akarok:D Mint amikor nem tudom vkinek a nevét és meg szeretném szólítani.

Vagy tényleg megkérdezed tőle:)

2010. nov. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Anyukám kezelésen volt nemrég kórházban, és egy fiú ápoló volt az osztályon. Simán a keresztnevén szólították, mert könnyebb egy nevet megjegyezni, mint az összes női ápoló keresztnevét. Ők nővérkék, a fiú meg simán Zoli, Tibi, Pali...bármi.
2010. nov. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
52%
Szerintem férfivér...
2010. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Fivér.
2010. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Először poénból Cukifalatnak!Utána megkérdeztem a nevét és azon szólitottam!Kipróbáltam és utána én voltam a kedvenc betege.Azóta is nagyon jó barátok vagyunk(12éve!Ha meg mufurc az ápoló akkor "Legyenszives"nek kell szólitani.Neki úgyis csak az számit hogy lejárjon a munkaideje és lehetőleg ne legyen rá panasz.
2010. nov. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kaptam néhány kézenfekvő tanácsot, amit köszönök! Csak ez a helyzet egy kicsit összetettebb volt. Ez az ápoló kimondottan nagyon mufurc volt, mondhatom abszolút szófukar, mert azon felül, hogy ellátta a betegeget, egy szót nem szólt senkihez, és senki nem szólította a nevén, sem beteg sem orvos. A szobatársaim maguk között nővérkének szólították, én sehogy, mert nagy bunkóságnak tartottam a stílusát-, meg túl pocsékul is éreztem magam bármilyen társalgási szintre felkapaszkodni.
2010. nov. 27. 17:53
 8/12 anonim ***** válasza:
A férfi ápolónak nincs olyan megszólítása, amely a hivatását jelöli (mint a nővér esetében). Így vagy egy "legyenszíves"-sel indítasz valóban, vagy szimplán Uram-nak szólítod, attól még, hogy mufurc volt, meg nem beszélt, ez még elmegy. Megszólítani akkor is meg kell, ha nem kedves.
2010. nov. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%
Úgy látszik, nagyon terjednek a fiú ápolók, nekem is volt szerencsém gondozottja lenni. Ő nem volt mufurc, köszönt ha bejött a kórterembe, ha kérdeztem valamit, szépen válaszolt, de az biztos, hogy egészen más volt mint a lányok.
2010. nov. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer az szaladt ki a számon hogy :Nővérúr!!Hát azt a röhögést kellett volna hallanotok!!

Lehet hogy azóta Ő lett a főnővér!(vagy Főnővérúr??)

2010. nov. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!