Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi a különbség az akut és a...

Mi a különbség az akut és a krónikus leukémia között?

Figyelt kérdés
2010. nov. 29. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen is, én nem hallottam még róla.
2010. nov. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az akut hirtelen fellépőt, a krónikus pedig régóta tartót jelent.
2010. nov. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

tudom mit jelent a 2 szó, de leukémiánál ez mit jelent az érdekel.

agresszívebb-e az egyik, vagy gyorsabb-e

szakértő érdekelne, nem laikus találgatások, de köszi a válaszokat azért.

2010. nov. 29. 16:19
 4/5 anonim ***** válasza:
Akut leukémiában a tünetek korán megjelennek és gyorsan fokozódnak. Így az érintett személyek valóban betegnek érzik magukat és orvoshoz fordulnak. A krónikus leukémiások hosszú ideig tünetmentesek lehetnek, s amikor tünetek mutatkoznak, azok rendszerint enyhék, és csak lassan, fokozatosan súlyosbodnak. Ez az oka annak, hogy a krónikus leukémiás megbetegedések egy része rutin orvosi vizsgálat, vérképellenőrzés során, véletlenül kerül felismerésre.
2010. dec. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Sziasztok!Ugye egy gyógyítható betegségről beszélünk, ha időben diagnosztizálják és azonnal megkezdik a szükséges kezeléseket. Olvasgattam sokat a témáról, és közben jutott eszembe, hogy mindjárt itt van az adóbevallás, és még nem döntöttem, hogy kinek adom az adóm 1%-át. Én az „Együtt a leukémiás Gyermekekért Alapítványon” gondolkozom, most láttam facebook-on a parókás képeket sok ismerősömnél, és szerintem nagyon jó, hogy ennyire fel akarják hívni a figyelmet erre a gyógyítható betegségre.
2012. febr. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!