Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Variáns vércsoportú egyénekkel...

Variáns vércsoportú egyénekkel szeretnék beszélni. Hogy élitek meg, hogy nem tudják eldönteni, pozitív vagy negatív a vércsoport? És mi van ha vért kell kapnom?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 19:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a gyenge-D variánsra gondolsz. Legjobb tudomásom szerint ezt mindig úgy ítélik meg, hogy a lehető legnagyobb biztonságot adja (tehát ha vért adsz, akkor Rh pozitívnak, ha kapsz, akkor Rh negatívnak tekintenek).
2010. nov. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem tudott még senki sem megnyugtatni, hogy hogy is van ez. Egyszer egy műtétet kellett halasztani 12 éves koromban, mert nem állt rendelkezésükre ilyen fenotipusú vér. Írtak valami hosszu akármit, hogy csak ilyen fenotipusú vérrel transzfundálható. Igy műtét halasztva. Azóta szültem 2szer, persze terhesség közben hol negatív, hol pozitív volt az eredmény. Majd az elsp szülésnél, mivel pozitív volt a baba, úgy döntöttek, hogy inkább negatív vagyok, ezért kell anti D. Második szülésnél úgyszint pozitív baba, ott meg szülésnél inkább pozitív voltam, így döntésképtelenek voltak, nem akartak anti D-t, de a 71dik órában csak megkaptam. Szóval nekem ezzel van tele a hócipőm. És azért ígíy rendesen bennem van a para, mert mennem kéne műtétre, de nem merek nekiindulni az egésznek épp emiatt. Jó persze lehet hogy nem kell vér...de sose lehet tudni.És csak itt a két kicsi gyerkőc, nehogy már egy nyamvadt vérmegállapítás miatt ne legyen anyjuk. Tudom túlreagálásnak tűnik, de miután a klinikán ilyen bizonytalanságotz láttam, szerintem érthető. Nem tudom hova kéne menni, hogy tökéletesen megállapítsák, hogy mi is van. Az a papír amit gyerekkoromban kaptam jól eltűnt. Érdekes módon azóta nem kaptam ilyet.
2010. dec. 1. 09:46
 3/4 anonim válasza:
sehogy. ugyan úgy, mint minden hétköznapi ember. hogyha vérre van szükséged Rh negatívat kapsz, hogyha adsz, akkor pozitív kerül a zacsira :)
2013. okt. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most várom az első kisbabámat,és csak mostanra sikerült megálmodniuk,hogy 0 variáns vagyok. 0 negatívval születtem d alfaktorral,úgy hogy anya,apa + volt. aztán ingadozott folyton,1x pozitív,1x negatív. Most már kiderült. :) De szülés után meg kell kapnom az ellenanyagot,mert az apa rh+.
2014. jan. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!