Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon ropog a kezem, a lábam...

Nagyon ropog a kezem, a lábam és a nyakam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 17:09
 1/5 Oxa ***** válasza:

Szia!


Ez lehet porckopás oka is! De, persze rengeteg más oka lehet!

Érdemes a háziorvosodnak jelezni a problémát, mielőtt komolyabb probléma adódik!

2010. dec. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A ropogással önmagában az orvosok nem tudnak mit kezdeni, nem számít kezelendő jelenségnek.

Ha panaszkodsz hogy fáj, akkor kapsz beutalót vizsgálatokra.

2010. dec. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Oxa ***** válasza:

Kis korrigálás!


"A ropogással önmagában az orvosok nem tudnak mit kezdeni, nem számít kezelendő jelenségnek."


Foglalkoznak vele, mivel ha tételezzük fel egy levált porc okozza a ropogást, az még kezdetben nem fáj(hat)! Viszont idővel iszonyatosan begyulladhat!


Megnézném azt az orvost aki a beteg panaszára nem ad egy beutalót...


"Ha panaszkodsz hogy fáj, akkor kapsz beutalót vizsgálatokra."


A diagnózis megállapítását a beteg kéri! Ha Én azt mondom, hogy fáj a fülem, ám nyomásra se érzékeny, stb., akkor is megvizsgálják, ha valótlant állítok! Tény, hogy ez hülyeség, de minden panasszal foglalkoznak az orvosok!

A ropogás pedig elég komoly dolog előjele is lehet!


Úgyhogy legközelebb kicsit jobb választ adj!

2010. dec. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2010. dec. 2. 21:47
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Oxa!


Sajnálom és legmélyebb tisztelettel elnézésedet kérem.

Az én hibám, hogy csak a _saját_tapasztalatom_ tudtam elmondani.


Én elmentem egy jó háziorvoshoz, és pontosan azt mondta nekem amit ott leírtam az előző válaszomban.


Igen, ő is tudta hogy előjele lehet súlyosabb dolgoknak.

Én is tudtam, pontosan ezért mentem el a ropogásos panaszommal.


Hadd illusztráljam egy hasonlattal, miért nem ér semmit az "ezek egy súlyosabb probléma előjelei lehetnek" típusú tünetek:

Ha jól rémlik, egy HIV fertőzés után 3-4 héttel lázas, megfázásos tüneteket produkál a fertőzött. A ropogás miatt pl ortopédiára menni hasonló, mint egy megfázás miatt kétségbeesni hogy "jajj lehet 4 hete HIV fertőzést kaptam".


Van aki egész életén át ropog, lehet én is ropogtam korábban is, csak eddig nem vettem észre, van akinek elmúlik, van akinek segítenek a porcerősítő tabletták (nekem is segítettek!!), és nagyon kis számban vannak, akiknek tényleg valami súlyosabba megy át.


Kérlek, számolj be te is a tapasztálaidról, neked mit mondott a doki mikor fájdalom és mozgási nehézségek nélküli "zavar hogy ropog" típusú problémáddal elmentél orvoshoz!


Köszönöm hogy te is tapasztalatból beszélsz, nem csak kívülállóként mondod el amit a témáról gondolsz...



Kérdező! Mint elsütöttem Oxához intézett reakciómban - neked is ajánlom, hoyg próbálj ki vala porcerősítő készítményt! 1-2 hónap volt nekem is mire észrevettem hogy hat, szóval legyél türelmes, ha erre adod a fejed.

2010. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!