Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik betegség az amikor az...

Melyik betegség az amikor az ember végtagja (i) állandóan remeg (nek)?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom valamilyen idegrendszeri betegség.

Úgy tudom, hogy Hitler bal karjának is ez volt a baja és utolsó éveimben átterjedt a bal lábára is (de nem biztos).


2010. dec. 5. 14:34
 1/5 anonim válasza:
Parkinson-kór (reszkető bénulás, paralysis agitans) az Alzheimer-kórhoz hasonlóan lassan előrehaladó, dege­neratív idegrendszeri betegség.
2010. dec. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A tüneteknél kísérteties hasonlóságot vettem észre 1-2 nyavalyámmal...


"A beteg számára a mozgások elkezdése, a felállás, elindulás a legnehezebb."


"nyugalmi remegés (tremor)" - (Nagyon enyhén remegni szokott a jobb karom. Ezt úgy tudom legjobban megnézni, ha ellazítva leteszem a padra.)


"izommerevség (rigiditás)" - (Ha hátba vág 1-2 osztálytársam akkor pár percre mindig lemerevedik a karom. Azért vágnak hátba, hogy "húzzam ki magam", mert kicsit el van görbülve a hátam. :D)


"vérnyomás esés" - (Ha enyhén szédülök, kicsit bizsereg a tarkómnál, és valamennyire elsötétedik minden, akkor nagyon változik a vérnyomásom?)


[link]

2010. dec. 5. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Hitlernek is ez volt a baja! De gáz számla miatt lett öngyilkos!
2011. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
általában a parkinzonkórosok remegnek, de előfordul ha ideges vagy, vagy izgulsz.
2011. jan. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Neked az van?
2014. jan. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!