Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ultrahang vizsgálat után a...

Ultrahang vizsgálat után a papírra azt írták, h mérs. Csökkent pajzsmirigy. Ez mit jelent?

Figyelt kérdés
leírták h hányszor hány mm,meg ezt ,meg hogy homogén.de nem értem mit jelent :s és csak 2 hónap múlva megyek orvoshoz:/
2010. dec. 5. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

A pajzsmirigyet egy kicsit alul működik. Valószinű hogy fogsz kapni gyógyszert rá, amit életed végéig szedni kell, de semmi problémát nem jelent. A pajzsmirigy alulműködés nem gyógyul meg, de gyógyszerrel nagyon jól karbantartható.

Nem probléma hogy csak 2 hónap múlva mész az orvoshoz, én fél évre kaptam időpontot.

2010. dec. 5. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Azt, hogy alulműködik-e elsődlegesen a hormonszintek határozzák meg. Azok rendben vannak?
2010. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

augusztusban derült ki,hogy alulműködik, ethyrox 50mikrogammot szedek már 2,5 hónapja,szépen lement a TSH értékem, a T3,T4 teljesen rendben volt.


háziorvosom szerint teljesen jó ez az ultrahang eredmény.


fül-orr-gégész ismerősünk szerint meg izotópos vizsgálatot kéne még csinálni,h 100% legyen,hogy nincs -e göb,strúma,vagy micsoda .


viszont azt meg anyámék nem akarják engedni,de mivel elmúltam 18,ezért úgy döntöttem,hogy elmegyek .

2010. dec. 5. 20:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom voltál-e endokrinológián. Valószinűleg igen, mert ott adnak ilyen lehetetlenül hosszú időpontokat. Ha már szedsz gyógyszert, és jók a laborjaid, akkor szerintem is felesleges további vizsgálat. Az ultrahang a göböt is kimutatta volna, a strumma meg az pajzsmirigy megnagyobbodása, amit szintén egyértelmüen kimutatott volna az ultrahang. Az izotópos vizsgálat elég macerás több órás vizsgálat. Az endokrinológus tudja legjobban, hogy milyen vizsgálatra van szükséged, hiszen ő az erre szakosodott orvos.
2010. dec. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de nem egészen értem azt a részét, hogy "anyámék nem engedik". Izotópos vizsgálat során kontrasztanyagot kell innod és úgy röntgeneznek. Nagyon sok mindent kiderít, amit egy sima vizsgálat nem. Talán nem akarják, hogy megfelelően kezeljenek vagy mi? Attól, hogy nem okoz akut és súlyos tüneteket, a pajzsmirigy betegség még nem elhanyagolható és nagyon fontos a pontos diagnózis és kezelés. Ennek esélyét pedig nagyban növeli az izotópos vizsgálat is. Annyi, hogy vizsgálat után még aznap 2 liter folyadékot kell meginnod, hogy a kontrasztanyag kiürüljön a szervezetedből (ezt nem mindig szokták elmondani, de fontos). Nem kell félni tőle, nézzetek utána nyugodtan akár a szüleiddel.

A struma nodosa hosszútávon okozhat kellemetlenségeket, ha göbök vannak, azokat pedig rendszeresen meg kell nézetni, nehogy daganatos folyamatok induljanak el benne. A pajzsmirigyre nem igazán mondják, hogy csökkent, inkább a működésére. A pajzsmirigy alulműködés pedig okozhat később gondokat a gyermekvállalásnál is, ha nem kezelik megfelelően. Úgyhogy érdemes rendesen kivizsgáltatni és kezeltetni!

2010. dec. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!