Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szorongás miatt kialakulhat...

Szorongás miatt kialakulhat vérnyomás ingadozás?

Figyelt kérdés

Nekem szerintem az van, legalábbis én abból vettem észre hogy sokszor, akár 1 nap 3-4-szer kiduzzadnak az ereim a kezemen majd visszamennek. Ha meg szerintem nagyobb az ingadozás akkor meg szédülök meg hányingerem van.


Ez tényleg a szorongástól van?:S 18 éves vagyok, de remélem semmi komolyn problémám sincs. Annyira félek hogy a vérnyomás ingadozás (már ha az van) valami komoly problémát fog okozni:S


2010. dec. 8. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen a szorongás és a stressz is okozhat vérnyomás ingadozást.Sajnos!
2010. dec. 8. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jol megfigyelted, s vigyazz erre! Probalj megnyugodni akkor, amikor erzed azt, hogy jobban ver a szived pl.

Kezdjel el lassan szamolni, es vegyel mely levegot. Relaxalj naponta.

2010. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és akkor meg fog oldódni?:S
2010. dec. 8. 22:10
 4/8 A kérdező kommentje:
vagy akkor oldódik meg véglegesen ha a szorongás is elmúlik?
2010. dec. 8. 22:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne paráztasd magad. Az erek akkor kiduzzadnak a kezeden ha lógatod vagy meleged van,stb. A vérnyomás állandóan változik. Nyugalmi helyzetben is úgy mérik hogy mikor leülsz 5 percet várni kell. Mivel leülésnél is megemelkedik. tehát ne szorongjál már ezen is! :D
2010. dec. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Csak tudod kedves előző az a probléma hogy pl iskolában az óra közepén is kiduzzadnak amikor abszolúte nem gondolok semmi olyanra és nem vagyok izgatott se.

3-4 de gyakrabban is előfordul naponta, csak félek tőle nehogy valami komoly probléma legyen.:S

2010. dec. 9. 06:32
 7/8 anonim ***** válasza:
És akkor mi van? Mkinek kiduzzadnak ,csak ők nem figyelik a testük minden ártalmatlan rezgéseit mint te! Rögtön mindenre figyelsz magadon , ezért indul be a szorongás,pánikolás! Le legyél már ilyen fosógalamb , teljesen ártalmatlan az ha látszik az ér a kezeden vagy sem. A teremben ülsz, nyugodt vagy ,meleg van , látszik az ér. Ahogy kimész a hidegbe , már megint nem fog látszani az ér a kezeden! Javaslom keress egy jó pszichológust , ha ennyire hipohonder vagy.
2010. dec. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem kell ennyire figyelned onmagad, mivel felelmet keltesz onmagadban, s ezzel fogsz artani aztan.

Ne egyel sosan, es ne idegeskedj. Igy ellehet kerulni azt, hogy normalis legyen a vernyomasod.

2010. dec. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!