Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Stroke kialakulhat a rizikófak...

Stroke kialakulhat a rizikófaktorok nélkül is? (magas vérnyomás, dohányzás, alkoholfogyasztás)

Figyelt kérdés
2010. júl. 29. 21:53
 1/5 A kérdező kommentje:
ma volt, hogy észleltem egykét tünetet, pl zsibbadt a bal kezem, és a nyelvem és rosszul láttam. lehet idöváltozástol vagy hogy hamarsoan menstruálni fogok. egyébként 16 éves vagyok...
2010. júl. 29. 22:00
 2/5 A kérdező kommentje:
aztmég hozzátenném hogy a kézsibbadás valoszinüleg az izom feszítettség miatt volt, mert pihentem, és utána semmi nemvolt, csak a fejem fájt egy picit
2010. júl. 29. 22:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy nagyon fontos, talán a legfontosabb rizikófaktort kihagytad, a magas vérzsírszintet. Az egyvérzés (stroke) ugye egy vérrög az agyba vezető ütőerekben vagy az agy területén. Tehát rög kell hozzá, aminek a képződését leginkább a túl sok vérzsír, és/vagy vércukor segíti elő. Ez az alapvető ok, bár kivételesen biztos lehet olyan is, hogy nem túl magas koleszterinszintnél is bekövetkezik agyvérzés. A többi említett tényező csak hozzájárul ehhez.
2010. júl. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát azért 16 éves korban agyvérzésre gyanakodni szerintem badarság, bár a világtörténelemben biztos volt már ilyen is valaha. Egyébként az időnkénti kisebb-nagyobb szédülések jelzik a legbiztosabban előre az agyvérzést. Az ilyen általános tüneteknek, amiket leírtál, sok más oka is lehet, még az is hogy túl meleg van és hozzáképzeled.
2010. júl. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
lehetséges, meg nemrég volt egy zápor, lehet a magas légnyomás miatt. egyébként a koleszterin szintem meg alacsony, már nézettem, ugyhogy valószínűleg nem alakulhat ki nálam, egyelőre. szédülés nem fordult elö, csak kicsit nehezebben tudtam menni, mert ugye elég furán láttam, mint hogyha a szemem nem tudta volna a vakfoltot kiszűrni, szóval ilyen folt volt a képben, mikor megerölteted a szemed. amugy kööszi a válaszokat ^^
2010. júl. 29. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!