Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholt lehet inni antibiotik...

Alkoholt lehet inni antibiotikumra (forcid solutab)?

Figyelt kérdés
Azt olvastam már az oldalon, hogy ne igyak antibiotikumra alkoholt. A problémám, hogy pénteken lesz a szalagavatóm és(hétfő van) ma kezdtem el szedni a forcid solutab-ot asszem 500mg-osat napi kettőt kell bevenni. Tudom, nagyon erős gyógyszer de péntek este szalagavatós buli lesz, ott pedig koccintás van tanárokkal szülőkkel és nyilván lecsúszik egy-két pohárka más is. Szeretném tudni, hogy van-e valakinek konkrét tapasztalata ezzel a gyógyszerrel kapcsolatban és kb. meddig mehetek el? egy pohár sör vagy pezsgő vagy egyáltalán ne is igyak mi a legjobb megoldás. (alapjáraton meg tudok inni 5-6 felest és 4-5 sört ezektől semmi bajom nem szokott lenni a piros arcon és jókedven kívül)
2010. dec. 13. 22:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy bármelyik tanár beléd erőltetné az alkoholt. De olvasd el a gyógyszer leírását. Ha azt írja, hogy ihatsz rá, akkor igyál rá. Én nagyon büszke lennék a fiamra, ha 18 évesen meginna 5 felest 5 sörrel. De ő nem iszik semmilyen alkoholt, 35 évesen sem. Nem tudja, milyen jó dolog az.
2010. dec. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sokan nem isznak ilyenkor, csak üdítőt. A legjobb az, ha megmondod, hogy a gyógyszer miatt nem akarsz alkoholt inni és tartod is ehhez magad. Vagy egyáltalán ne bulizz. A szalagavató nem arról szól, hogy mindenkinek részegre kéne innia magát.
2010. dec. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!