Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az előbb hatalmasat estem....

Az előbb hatalmasat estem. Nem tudok spárgát csinálni, de most sikerült. Fáj a lábam mindenhol (comb, térdkalács, vádli) nagyon nehezen tudok ráállni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 10:39
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy a derekam is megfájdult.
2010. dec. 19. 10:42
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tört el, akkor majd elmúlik.


Azt figyeld, hogy nincs-e törés (a törés jellegzetes jegyeit figyeld). Zúzódást, rándulást pihentetni kell. Ha nagyon fájna hosszú időn keresztül valamilyen csontos rész, az lehet repedés is, az megintcsak orvost igényel.

Most amúgy sem csoda, ha fáj mindened egy ilyen esés után, ez természetes.


Az viszont nem mindegy, hogy kint estél el a jégen, vagy bent a szobában. Ha kint, akkor talán nagyobb az esély a komolyabb sérülésre, de ez egyáltalán nem biztos.

2010. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A házban csúsztam el. Csúszott a kő, mivel rokonomék behozták a cipőjükön a havat!:(

Köszönöm a választ!

2010. dec. 19. 11:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha amúgy nem tudsz spárgát csinálni és most tényleg sikerült, akkor elég komoly egy izom- vagy szalagszakadás esélye, hiszen a teljes testsúlyoddal, hirtelen "kényszerítetted" a testedet egy szokatlan, számára természetellenes pózba. Az ilyet csak szakorvos tudja megállapítani és bizonyosan elkülöníteni egy "sima" rándulástól. Azt javaslom, hogy kérd meg valamelyik családtagodat, hogy vigyen be a baleseti ügyeletre. Minél frissebb a sérülés, annál jobban kezelhető.

Jobbulást!

2010. dec. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez most mért lett kiemelve? Két nap alatt csak elmentél orvoshoz vagy mégsem?
2010. dec. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!