Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Normális ha "nyikorog" a térdem?

Normális ha "nyikorog" a térdem?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, de már vagy 5 éve nyikorog a térdem. Persze alapból nem hallani, de ha ráteszem a kezem, akkor érzem, hogy nyikorog a térdkalácsom (ha mozgatom a lábam). Ha rátapasztom a fülemet, akkor valamennyire hallom is. Egyébként nem fáj, csak aggódom, hogy ez nem normális ennyi idősen... lehet hogy idősebb koromban gond lesz az ízületemmel? Eddig csak a két térdemnél vettem ezt észre, máshol még nem.
2009. jan. 26. 07:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem "normális", hogy nyikorog a térded. Én a helyedben felkeresném a háziorvosom, nehogy a végén komoly ízületi problémáid alakuljanak ki.
2009. jan. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Én ovis koromtól tornász voltam egészen érettségiig,és nekem is elkezdett már 14-15 évesen "tapintásra" nyikorogni a térdem,amire az ortopéd-főorvos azt mondta,hogy az ízületi megterhelés miatt van a probléma.Ma már nem sportolok aktívan,de nyikorognak továbbra is,sőt néha "kattog-pattog",mikor leguggolok pl.

A nagy fiam szintén aktívan sportol,őneki is van ilyen problémája,de már hallottam olyanról is,hogy a növésben levő ízületekre nem a megfelelő minőségű cipőt használták,és ez annyira ráterhelt az ízületekre,hogy azok ezeket a tüneteket produkálták.

Problémád sztem most még nem lesz a dologból,ha nem fájnak,és más kellemetlenebb tünet nincs,akkor felesleges orvoshoz menned,nagyon sokan "küzdenek" ilyen problémával,viszont az elképzelhető,hogy majd idősebb,40-50 éves korodban az átlagnál hamarabb leszel reumás.

2009. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekem nemcsak hogy nyikorogni szokott, de olyanokat reccseni, mintha egy fa törzse törne ketté. ja 16 éves vagyok
2009. jan. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát nem hiszem hogy valaha túl lettek volna terhelve az ízületeim.. hacsaknem tényleg rossz cipőket hordtam :S Általában a méretemhez illő sportcipőket.
2009. jan. 27. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!