Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csíp ha pisilek, fáj a hasam...

Csíp ha pisilek, fáj a hasam és az oldalam. Ügyelet, vagy húzhatom hétfőig?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy két napja fájni kezdett oldalt, valahol az alsó bordáim tájékánál. Tegnap este már a hasam alja is fájt, most pedig csíp, ahogy pisilek. Egyfolytában pisilni kell. Lázas nem vagyok, és a kedvem, étvágyam is jó.


Szerintetek rohanjak ügyeletre vagy kibírom ezzel hétfőig? Hétfőn már rendel a háziorvosom. Ez felfázás lehet? És ha igen, hogyan tud rosszabbodni? (szabadban Szilveszterezünk, szóval megint hidegben leszek egy ideig)


2010. dec. 31. 09:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én elmennék az ügyeletre, mert ez hétfőig úgy bedurvulhat, hogy megdöglesz. Szerintem amúgy a veséd, szimpla felfázásnál azért súlyosabb. Főleg ha programod is van a szilveszterre-hétvégére, jobb, ha akkor már semmi gond nem árnyékolja be a vidámságot... és persze nem fáj semmid.
2010. dec. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Menj be még ma az ügyeletre, mert ha felfázás, akkor az nem játék. Akár egy komoly petefészekgyulladás is kialakulhat belőle. Úgyhogy én a helyedben elmennék dokihoz. Írni fog fel gyógyszert, kezdd el mihamarabb szedni, és öltözz fel jól ma este.
2010. dec. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Elmegyek még ma dokihoz, biztos, ami biztos. Asszem amúgy sem tudnék odakint lenni így, hogy folyton pisilnem kell. :(
2010. dec. 31. 09:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Ez húgyúti ferzőtés lesz valószínűleg. Irány az ügyelet, jól mondták.
2010. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igyál sokat, majd elmúlik magától! Én ilyenekkel sose szoktam dokihoz menni, nem hiányzik hogy szétcsessze az immunrendszerem az antibiotikumjaival.

A húgyúti fertőzés meg elmúlt magától. A hasad meg valószinü nem ettől fáj, mert ha most kezdett csipni a vizelet akkor még nincs olyan szinten hogy alhasi fájdalmakat okozzon. Nekem aztán van tapasztalatom ebben. Igyál sok kamilla és tőzegáfonya teát meg legalább 2 liter vizet és lehet hogy el is fog múlni magától. Nem kell mindennel egyből dokihoz rohanni.

2010. dec. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó!

Hallottál már olyanról, h vesemedence-gyulladás? Az nem múlik el magától, sőt, általában kórház a vége.

Persze az orvos fölösleges, mert te biztos jobban tudod, h mi a bajod...Az egyik volt tanáromnak is ilyen volt a hozzáállása...aztán a fia majdnem megsüketült, mert elmúlik magától a fülgyulladás...

Annyira idegesítőek az ilyen sarlatánok, akik azt hiszik, h mindent jobbalami nagy hülyeséget csinálnak magukkal, megintcsak az orvosokat szidják. Ha nem tetszik az orvosod, lehet váltani olyanra, aki nem töm tele antibiotikummal. Az én dokim is ilyen. Ameddig lehet, inkább homeos gyógyszereket ír fel, amik sajnos drágák, mert nem támogatja a tb, de ez van.

2011. jan. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor súlyos láza lenne, valószinűleg erős hányingerrel és hányással és minimum fél napot fájna a dereka-háta. NEM A HASA!
2011. jan. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja és akkor hetekkel ezelőtt panaszkodott volna csipő vizeletre nem most. Ha most vannak vizelési panaszai, akkor nem lehet vesemedence gyulladása mert nincs olyan hiper szuper kórokozó ami pár óra vagy nap alatt ennyire felterjedne.

Hetek-hónapok után esetleg, de pár nap után ilyen baja nem lehet. Húgyhólyaghurutja természetesen igen, de azt nagyon remekül ki lehet kezelni otthon is.

Való igaz, én ugy megyek dokihoz hogy ez meg ez a bajom, kérek rá gyógyszert. Régen vártam, hogy ő találja ki és meggyógyitson de kudarcot vallott, amikor eltalálta akkor a gyógyszerrel volt a gond, máskor meg úgy félrekezelt mind a huzat. Miért ő mondja meg mi bajom amikor az én testem, én érzem hol fáj és mivel eü főiskolát végeztem van egy kis fogalmam is a dolgokról. A vizsgálatokat és a gyógyszereket nem tudom elintézni magamnak, ezért megyek hozzá. De mióta így célzottan kérem a vizsgálatokat azóta neki is kevesebb gondot okozozok mert kevesebb energiába és pénzbe kerülök és a problémám is hamarabb megoldódik.

És mivel van fogalmam a saját testem működéséről, és a betegségek lefolyásáról nem rohanok hozzá minden kis bagatell problémámmal. Ezért meg ő hálás nekem, mert minden orvosnak rémálmai az ilyen tipusú betegek.

2011. jan. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pont lesz@rom, mi a doki rémálma. Arra esküdött fel, hogy embreket gyógyítson, és nem mindenki járt eü főiskolára. Így ha valami bajom van, többnyire megijedek, és szakemberrel akarok beszélni, nem kamillát inni.

Lehet, hogy használna, nem arról van szó, de ha valakinek nincs rutinja egy betegségben, akkor a dokiban bízik. Amúgy meg utolsó, te valamilyen sarlatánhoz jársz, aki vette a diplomáját, vagy mi? ... Nem gondolkodtál még, hogy otthagyod? Mi az, hogy rosszul diagnosztizál, meg rossz gyogyót ír fel? Pff... És ha nem eü-s lennél, akkor már három méterrel a föld alatt feküdnél? Tudod, ki menne hozzá vissza...


Jobb, ha a kérdező is orvoshoz megy. Remélem, már el is ment.

Ja és bocs, hogy beleszóltam a vitába, tudom, hogy nem nekem szólt.


25/N

2011. jan. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, h vesemedence-gyulladása van, hanem h az is lehet.

Egyébként ha eü-s végzettséged van, hogy mondhatsz olyat, h nem kell elmenni orvoshoz egy olyannak, aki nem tanult egészségügyi suliban? Lehet, h magadon tudod, h mi a baj, de látatlanban ne állíts fel diagnózist.

A vesemedence-gyulladást azért írtam, mert egyik ismerősöm is úgy volt vele, h felfázással nem megy dokihoz, mert otthon kikezeli magát, aztán mikor már alig bírt felkelni, kiderült, h csak összejött neki, és kórházban kötött ki.

Az meg egyéni szoc probléma, h a te dokid libáért vette a diplomát, de egy lelkiismeretes orvos meg tudja állapítani, hogy mi a baj, és mi a megfelelő kezelés. Nekem is volt olyan orvosom, aki meg se vizsgált, csak adta az antibiotikumot, aztán a gyógyszertárban érdekes módon mindenki ugyanazt kérte, nem számított, h köhög, hasmenése van, esetleg fáj a lába...akkor váltottam orvost. Aki egy teljes kivizsgálással kezdte a dolgot, kiderült, h pajzsmirigy betegségem van, és tényleg foglalkozik velem, számontartja, h mikor mi volt, műtétem előtt konzultált a sebésszel, szóval nem lehet rá panaszom. És soha, még egy bonbont se fogadott el, nemhogy pénzt.

2011. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!