Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 160-as pulzus az már majdnem...

160-as pulzus az már majdnem infarktus?

Figyelt kérdés

Egyik reggel azt hittem meghalok, ennyi volt a pulzusom. Alig láttam, nem volt bennem semmi erő.

Mitől lehetett. Vennem kellet volna be egy betalokkot, de nem tettem. Pár óra múlva hagytam, hogy magától elmúljon.

Ez akkor már mejdnem infarktus.


2011. jan. 3. 10:34
 1/5 A kérdező kommentje:
???? (bocs. utolsó mondat)
2011. jan. 3. 10:39
 2/5 anonim ***** válasza:
160 pulzus, akár pánikroham is lehetett. Ez iszonyú magas.
2011. jan. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az infarktusnak semmi köze sincs a pulzushoz! (A köznapi "szívroham" elnevezés megtévesztő). Az infarktus azt jelenti, hogy a szívet tápláló koszorúerek közül egy/több elzáródik, ezért a szívnek elhal egy része.


De ettől függetlenül a 160-as pulzus nem egészséges, számtalan ritmuszavar állhat a hátterében, melyeket szintén kezelni kell. Ezért ajánlott felkeresned egy kardiológust, akkor is, hogyha csak "rohamszerűen" jelentkezik ez a gyorsulás (vagyis megszűnik magától).

2011. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor még a reggeli kávé és cigi előtt voltam. Arra nem foghatom.
2011. jan. 3. 10:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Infarktusod nem lesz, agyvérzésed viszont bármelyik pillanatban lehet. Fordulj orvoshoz. (A kávé meg felejtős egy életre.)
2011. jan. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!