Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fél órán keresztül mozdulatlan...

Fél órán keresztül mozdulatlanul álltam a buszon, és szédülés, hányinger, majd 10 másodpercig tartó vakság lépett fel, ami miután lehajoltam a táskámért megszünt. Mi lehet a problémám?

Figyelt kérdés
Gyakran van olyan ha huzamosabb ideig ülök és felállok, akkor a szemem nagyon fényérzékeny lesz, szédülök. Éz vérhiány, vagy szívprobléma, vagy valami más?
2011. jan. 3. 20:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Szerintem vérnyomás probléma, de remélem, egy hozzáértő is válaszol.
2011. jan. 3. 20:22
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van ilyen, ha hirtelen leesik a vérnyomásod. Nekem akkor szokott néha ilyen lenni, ha hirtelen kelek fel az ágyból. Olyankor pár pillanatig szédülök és elsötétül minden.
2011. jan. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

10 mpig tartó vakság az mit takar??? Elsötétült minden,"szemcsés" lett a kép ,vagy teljes sötétség?

Ha az előbbi,akkor ez nem ritka jelenség főleg ha fekvő/ülő helyzetből hirtelen felpattan valaki,az agya nem jut elég vérhez (tehát oxigénhez+tápanyaghoz) egy-két mpre.Ezért volt mikor előrehajoltál az ,hogy megszünt,gyorsan "bezuhant" az agyadba a vér:D:D:D Arra hajlamosak hosszas áldogálás során el is ájulhatnak.

Vérnyomásod ,vérképed milyen? Kamaszkorban gyakoribbak az iylesfajta kellemetlen (de általában ártalmatlan) rosszullétek,ezért az is fontos,hogy mennyi idős vagy.

A lényeg,hogyha úgy érzed ez nagyon sűrűn fordul elő,akko menj el a háziorvosodhoz és mond el neki a panaszaid. Egy általános ellenőrzés ugysem árt évente.

Nem rémisztgetésnek szánom,de akár a sziveddel is lehet probléma igen,hiszen az a keringésed mozgató rugója

2011. jan. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

15 vagyok. Az a vakság olyan volt, mintha csukva lenne a szemem, tehát olyan szinte teljes sötétség. Ami érdekes volt, hogy mintha a hangok is eltompultak volna. Nem tudom, hogy a vérnyomásom, a vérképem milyen. Ha legközelebb előfordul, elmegyek egy orvoshoz.

Köszönöm a válaszokat :)

2011. jan. 3. 20:41
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az amire te is gondoltál,leesett a vérnyomásod. Ha a hangok is tompulnak utána már az ájulás jön:)tapasztalat:)

Ne aggódj,nincs különösebb bajod, 15 éves vagy ,mint mondtam tinédzserkorban az embernek kicsit meghülyül a keringése. Ha ilyet érzel dőlj előre hogy az agyad minél előbb vért kapjon

2011. jan. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ájhevnó ***** válasza:
100%

A szép, hivatalos neve ortostaticus hypotensio.

A lényeg, hogy mivel nem mozogtál, a lábadban az izompumpa nem segítette a vénás visszaáramlást, ezért csökkent az áramló vér mennyisége, leesett a vérnyomásod. Ha ilyenkor megmozgatod a lábad, segítve a visszaáramlást, ha más gond nincs, elmúlik minden panaszod.

2011. jan. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!