Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez ganglion vagy esetleg más?

Ez ganglion vagy esetleg más?

Figyelt kérdés
A csuklómon kb 1 hónapja megjelent egy nagyobb dudor. Nem éreztem semmit csak ott volt és akkora vol h simán lehetett látni messzebbről is. Ez pár nap után kisebb lett már csak tapintásra lehetett érezni vagy ha úgy fordítottam a kezem. Bizarr volt de nem érdekelt mert hát nem fájt de most el kezdett fájni. Ha megfogok valamit nem fáj de pl ha rátámaszkodok akk nagyon. De már nem látszik csak ha lehajtom a kézfejemet akk látszik h ott egy dudor. Ja igen és néha szúró érzés fut a kezembe amióta ott van.
2011. jan. 4. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
puha, vagy kemény a dudor? Elmozdítható, vagy nem?
2011. jan. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kemény és nem mozdul el csak van h picit megdagad és van h összemegy
2011. jan. 4. 17:23
 3/6 tetris ***** válasza:
Oké, hogy leírtad a problémát, de most akkor mi van? Mi itt biztosan nem fogjuk tudni diagnosztizálni, hogy mi lehet a gond, és megoldást se tudunk rá. Az egyetlen megoldás az, hogy megmutatod egy dokinak. Remélhetőleg megnyugtat, hogy nincs semmi bajod és majd elmúlik.
2011. jan. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát azért írom mert esetleg lehet olyan akinek ugyan ilyen van vagy hasonló és kiváncsi lennék h tudna e segíteni meg h egyáltalán ez az e mert ha lehetne el akarom kerülni az orvost...és ez az oldal szerintem arról szól h van valami próblémám akk feltehetem a kérdésem! vagy nincs igazam?
2011. jan. 4. 20:46
 5/6 A kérdező kommentje:
ja igen ésazt is meg szeretném kérdezni h attól jöhetett ki h sokat fekvőámaszozok és gitározok és egy tantárgyam gépírás?
2011. jan. 5. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:

1 héten keresztül fáslizd, ne túl szorosra és ne is lazára, úgy hogy megtartsa a csuklódat, aztán ha ganglion akkor valszeg elmúlik, ha nem akkor doki.


Túl sokat használod a csuklódat, esetleg a jövőben a fekvőtámasz és talán gépírás előtt előtt tekerd fel a fáslit, és nem árt bemelegíteni a csuklódat: néhány csuklókörzés jobbra balra, majd kézfej hátrafeszítése óvatosan..stb


a csukló fáslizása ne úgy történjen hogy csak a csuklódat tekered be vele, hanem a kézhátadat is és az alkarodból is egy keveset ún. búzakalászkötéssel (ezt az elsősegély könyvekből lesheted el)

2011. márc. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!