Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Rettentően rekedt vagyok...

Rettentően rekedt vagyok (pillanatnyilag csak suttogva tudok beszélni) de a torkom nem fáj. Milyen házi praktikák vannak?

Figyelt kérdés
Most tonaszámra eszem a mézet, meleg teát, algó pirint.Nemsokára lesz itthon torokra szopogató tabletta.Melegítem infralámpával is az arcom.Esetleg még valami, hogy GYORSAN elmúljon a rekettség?/orvoshoz csak hnp megyünk/
2011. jan. 5. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Suttogva se beszélj. Kímélni kell.

Az meg mindegy, hogy mit eszel/iszol, mert a hangszalagok a gégében vannak, amit a gégefedő elzár a nyelőcsőtől, ahol lemegy a kaja. Ha nem így lenne, megfulladnál.

Az Algopyrintől se várj nagy eredményt, az fájdalomcsillapító, bár asszem van benne kevés gyulladáscsökkentő is. A szopogatós tabletta is csak torokgyulladásra jó, de ha a torkod nem fáj, felesleges szedni. Ha gégegyulladásod van, akkor arra fogszk kapni normális gyógyszert, ha a hangszalagoknak van baja, akkor max. inhalálni tudsz, de legfontosabb a pihentetés.

A torkod eddig sem fájt, vagy csak már elmúlt? Mert nem mindegy.


És még egy: ez esetben tök mindegy a tea is, de ha fájna a torkod, kifejezetten kerülendő lenne a meleg/forró tea. Ez tévhit, hogy jó. Gyulladt részeket soha nem melegítünk! Ha pl. begyullad a körmöd, és bedugod a forró csap alá, nem valami szuper érzés. Na a torkod pont ilyen.


Egy énekes

2011. jan. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

szerintem nincs gégegyulladásom, ugyanis tavaly is ilyen probléma volt, hogy nagyon elrekedtem, és beszélni alig tudtam.akkor is voltam ovrosnáál, és ugy emlékszem fel is írt nekem valamit, és gyorsan elmúlt.de nem volt nagyobb probléma ebből.

hát ezt nem is tudtam, hogy a forrótea nemjó..pedig azt hittem nagyon beválik:/

de amúgy úgy volt, hogy szilveszter előtt megfáztam, és akkor kezdett el fájni a torkom.majd gyorsan elmúlt, és ráidtam hideg tejet...na, másnap berekedtem.szedtem még algót, és a torkom nem fájt, csak a rekedtség maradt meg.

de még nagyon köhögök is(ráaádsul hurutosat) szóval arra is szedek ilyen lándzsás utifűt.

köszönöm a segítséget:)

2011. jan. 5. 16:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Így azért már egyértelműbb a helyzet. Valószínűleg tej nélkül is berekedtél volna, ez a betegségtől van. Kíméld, és magától elmúlik, illetve attól a gyógyszertől, amit a megfázásodra/köhögésedre kapsz.
2011. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!