Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hirtelen elkapott iszonyú...

Hirtelen elkapott iszonyú görcsök, mitől lehetnek?

Figyelt kérdés
Apám 48 éves, jelenleg nem dolgozik, szóval nem csinál megerőltető mozdulatokat. Pár hónapja gyomorfekélye volt, most meg egyszerűen görcsök kapják el. Fogalmunk sincs mitől lehet :S Sokszor arra kel éjjel hogy elkapja a görcs vagy a lábánál, vagy az oldalánál, de úgy hogy alig bírja, és iszonyúan fáj neki. De szinte csak a semmitől (?) Mitől lehet ez?? Orvoshoz nem tudjuk vinni mert nincs bejelentett lakcíme..legkésőbb február-március körül lehetne addigra ezt elintéznénk..de mostanában elég gyakran vannak neki görcsei. Tegnap éjszaka meg mintha rángatózni kezdett volna, nem bírt egy helyben feküdni úgy fázott, aztán mire ez lecsillapodott a láza is felment, és mondta hogy iszonyú rosszul érzi magát. Nagyon rég nem volt orvosnál és jó lenne elmenni de jelen pillanatban esélytelen..ezek minek a tünetei lehetnek vagy mitől vannak? :S
2011. jan. 7. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
A lakcímbejelentés ingyenes és kb.10 perc az okmányirodákban. De az orvosnál a tb-jogosultság számít elsősorban, nem pedig a lakcím. Ha csak eltévesztetted és tb-kártyája nincs, akkor is mehet orvoshoz a sima SZTK-ba is, csak adott összeget fizetni kell a vizsgálatokért. Ha az apukád rosszul van, nem kellene február-márciusig várni, valahogyan spóroljátok össze orvosra a pénzt. De még egy kis szürke zóna: ha rendes a doki, valamelyikőtök érvényes tb-kártyájára ellátja apukádat. Így papíron, pl. neked lesznek gyomorpanaszaid.
2011. jan. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez mind szép és jó lenne ha be tudnánk jelenteni. Nemrég sikerült rávenni mamámat, mert övé a lakás és eddig feleslegesen pazaroltuk rá az időt. A tb kártyáját azt mondta nem tudja használni, igazából fogalmam sincs miért mert nem értek ezekhez de anyám is mondta hogy nem foglalkoznának vele. Apám meg kötve hiszem hogy elmenne úgy hogy fizetni kelljen érte, több mint 30 éve nem volt orvosnál és nem most fog menni és nem így, ezt megmondta.
2011. jan. 7. 13:13
 3/7 anonim ***** válasza:

Az éjszakai lábikra görcsök az érszűkület korai tünete.Volt-esetleg a felmenői között érszűkületes beteg,és apukád dohányzik-e?Ha igen akkor az a baja.

A lázat megelőző remegést meg úgy híják,hogy hidegrázás.

Semmi komoly,de előfordul vírusfertőzésnél,amikor hirtelen megy fel a láz.Utána egyébként voltak megfázásos tünetei?

A két tünetnek egymáshoz semmi köze.

Honnan tudjátok,hogy gyomorfekélye volt,ha 30 éve nem volt orvosnál?

Azt milyen tünetekből gondoljátok?

2011. jan. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ahogy az első válaszoló is említette az "ötletet", apám elkérte a nagybátyám tb kártyáját és kifogott egy rendes orvost aki megvizsgálta. Nem tudom miért nem csinálja ezt, talán már unja hogy folyton másoktól kell segítséget kérnie..ezért akar várni hogy legyen bejelentett lakcíme és érvényes tbje. Pontosan nem tudom milyen tünetei voltak arra emlékszem hogy szinte bármit evett mindig felfúvódott tőle és rosszul volt. De néha-néha előjön mostanában is, pár hete vagy 1-2 hónapja talán miután evett megint fel volt fújódva.

Köszi a felvilágosítást, egyébként a hidegrázás után nem voltak megfázásos jelei, de azóta is ma egész nap rosszul érzi magát, enni nem igen tud meg nem is akar, csak annyit hogy épp legyen valami a gyomrában.

Nem tudom hogy voltak-e a családban olyanok akiknek hasonló gondjai lettek volna, apám viszont sajnos már kb 20 éves kora óta dohányzik..napi 8-10 szálat általában. Ma viszont még egyet sem szívott, azt mondta most egyáltalán nem is kívánja.

2011. jan. 7. 16:21
 5/7 anonim ***** válasza:
első vagyok. Örülök, hogy végül eljutott orvoshoz. És mi lett a vizsgálat eredménye?
2011. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arra én is kíváncsi lennék.

Nem kell mentegetőznöd vannak olyan emberek akik nem törődnek olyan csekélységgel mint a TB kártya meg ezt leadni,hogy legyen háziorvosunk...nekem is van ilyen nagybátyám,olyan gyámoltalan nem tud ilyesmiket intézni.(84-ben lejárt a személyi igazolványa is)

Az az igazság,hogy apukádnak mivel orvos közelébe sem megy,és elhanyagolja magát sajna sok kezeletlen betegsége lehet.Gondolom tüdőszűrésen sem volt mostanában.

Nem tudom,hogy hány éves vagy de egy-két dolgot intézhetnél neki.Pl azt mondod,hogy most nem dolgozik ha nincs TB alatt akkor jövedelme sem lehet.Elmehetnél az önkormányzathoz,és vihetnél neki szociális segélyt igénylő papírt...abból fizetnék neki a TB-t.vagy érdeklődhetnél más lehetőségek után is.

Ez lássuk be nem állapot,hogy kölcsönkért kártyával kell orvoshoz mennie....

Vannak olyan emberek akik helyett sajnos el kell intézni az ilyen dolgokat....

2011. jan. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

áh bocsi rosszul fogalmaztam meg ezek szerint, nem most ment orvoshoz hanem akkor mikor kiderült hogy gyomorfekélye van. Az volt nagyjából fél éve.

Hát igen, nem szeret orvoshoz járni, inkább szed gyógyszereket és avval elvan..egyébként 17 vagyok, alig 1 hónap múlva töltöm a 18-at.

Szociális segélyt csak úgy simán adhatnak ha nincs munkája, bej. lakcíme, jövedelme..stb meg semmi?

Egyébként a TB mennyibe kerül? Nem értek ezekhez szóval semmit nem tudok ilyesmikről.

És köszi hogy segítetek. :)

2011. jan. 7. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!