Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma magyarországon van működőké...

Ma magyarországon van működőképes elmegyógyintézet?

Figyelt kérdés
Csak mert tudom, h a legnagyobbakat még az MSZP bezárta, és hogy azóta volt is bűncselekmény volt páciens részvételével nem egy. De reménykedem, hogy még azért van működő is. Tévedek?
2011. jan. 7. 23:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Minden megyei kórháznak van az ideggyógyászati osztálynak zárt elme részlege.
2011. jan. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt hallottam, hogy újra akarják nyitni a Lipótot, csak más épületben. Adja isten, hogy így legyen, mert borzasztóan nagy szükség van rá! A Scientológia egyház bezáratta a pszichiátriák egy részét, csak éppen a betegek ellátatlanul maradtak.
2011. jan. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Valódi beteg ellátatlanul nem maradt.

Akiket a pszihiáterek megtömtek elhülyítővel, azok előbb-utóbb kitisztulnak. Vagy rászoktattak Xanax, vagy ehhez hasonló fejbeverésre. A legális kábítószer is kábítószer. Hangulatjavítóval kezelgettek ismerősöket, barátokat. Jó hangulatjavító a munka!

2011. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, hogy van egy pasi a faluban, aki eddig lipóton van, azóta otthon az anyja nyakán, magát ellátni nem képes, az anyja meg alig bírja ilyen idősen. Szóval igenis van olyan beteg, akinek állandó bentlakásos ellátás kéne és nem csak pár hét egy elzárt osztályon. Nem a kedélybetegekre gondolok, hanem a tévképzetes, skrizofénekre, mint az a reformás lelkész aki a nyáron az egész családját megölte, mert nem szedte a gyógyszereit és a hangok újra beszéltek... Vagy az a volt beteg aki anyjára támadt baltával és a rendőrök állították le..stb.
2011. jan. 8. 15:33
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
71%-os! Dunsztod nincs arról, mit beszélsz és mi az a mentális BETEGSÉG!!!
2011. jan. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
16:50-es, minden nap látom őket, kivéve a szabadnapjaimat.
2011. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is minden nap látom őket, ha suliba megyek, kéregetve, hajléktalanként magukkal vitázva és az még csak a jobbik eset, ha vitázik magával és nem üvölt...
2011. jan. 8. 20:01
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdező,

aki nem tud arabusul, ne beszéljen arabusul.

2011. jan. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"16:50-es, minden nap látom őket, kivéve a szabadnapjaimat."


A látástól még nem váltál tudóvá. A mentális kórképek ugyanolyan betegségek, mint a többi szomatikus kór. Pl: egy skizofréniánál az agyban szerkezeti elváltozások is vannak, ami olyan tüneteket idéz elő, ami az egészségeseknél egyáltalán nincs. A modern gyógyszerelés nagyon sok skizofrén munkaképességét, életvitelét adja vissza, enélkül esélyük nincsen. Ha lenne a családodban ilyen súlyos beteg, akkor kétszer is meggondolnád, hogy miket írsz a gyógyszerekről.

2011. jan. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Imyourfatherno válasza:
100%
Miért anyád akar oda bevinni és tudni akarod hova kerülsz?
2016. ápr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!