Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi a TSH normál értéktarto...

Mennyi a TSH normál értéktartománya Magyarországon (szakember válaszát várnám)?

Figyelt kérdés
A neten több értéket is találtam. NEm egy oldalon azt írták, hogy 2003 a határokat módosították 0,3-2,5 mNE/l-re, addig a max. határ 4,0 volt. Valahol azt találtam, hogy a hivatalos maximális érték még mindig 4,0. 4 éve egyszer mérték a TSH szintet a véremben, a leleten felső határként 4,68 szerepelt. Azért lenne ez fontos nekem, mert nagyon hullik a hajam, és néztek megint TSM szintet. A legutóbb (3 hónapja) nézték, akkor 4,19 volt, ami az orvos szerint határérték. Csak attól függ, mihez képest. Mert a 2,5-höz képest például nem épp határon van. Köszi a választ:)
2011. aug. 14. 22:00
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
*nem TSM, TSH, bocs.
2011. aug. 14. 22:00
 2/15 anonim ***** válasza:
A normálértékek laboronként változhatnak. A papírra rá szokták írni a határétékeket is. Azt a normáértéket kell figyelembe venni, ami a papírodon van:)
2011. aug. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, de itt hódmezővásárhelyen a határérték 4,5, egy hónapja voltam vérvételen és ennyi volt a határérték, nekem 3,5 lett, azt mondták teljesen jó!!!
2011. aug. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
De most nincs nálam a rendes papír, amin a határértékek is rajta vannak, csak a konkrét érték. De mi az, hogy ennyit változhatnak? Ez elég gáz. Szóval az egyik kórházban még normálisnak számít, a másikban meg már gyógyszert adnának?
2011. aug. 14. 22:09
 5/15 A kérdező kommentje:
Szóval akkor valószínűleg nem emiatt hullik. Remek. Pedig már komolyan örültem:S
2011. aug. 14. 22:09
 6/15 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Jah és azt is nézd, hogy mi a mértékegység. Nálunk mlU/l-ben szokták megadni.
2011. aug. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyilván azért változik a normálérték mert más módszerrel, más hibahatárral stb mérnek. Plusz más a mértékegység. Amit te írtál, hogy 2,5-ig normális, az mNE/l, nálunk meg mlU/l van. Nem ugyanaz!
2011. aug. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
értem, köszi:)
2011. aug. 14. 22:11
 9/15 A kérdező kommentje:
Cak az a gáz, hogy szinte a pajzsmirigy alulműködés minden tünete illik rám. Koncentrációs zavar, fáradékonyság, hajhullás, száraz bőr, és nem bírok lefogyni. Pedig legutóbb másfél hónapig diétáztam, heti 4-5x kardióztam, mégsem fogytam egy dekát sem. Bezzeg ha kicsit többet eszek a kelleténél, rögtön hízok. Meg ahhoz képest, hogy 2006-ban 2,65 volt, a mostani 4,19 végül is magas.
2011. aug. 14. 22:19
 10/15 anonim ***** válasza:
Akkor keress másik dokit:)
2011. aug. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!