Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 6 órában dolgozom gyes mellett...

Évi12 kérdése:

6 órában dolgozom gyes mellett. Ha elmegyek táppénzre a második gyerekkel, akkor is kapom a gyes, míg meg nem szülők? Táppénz és a gyes együtt jár?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 06:14
 1/1 anonim válasza:

Szerintem nem jár együtt a kettő.


"A táppénz, a baleseti táppénz, a terhességi-gyermekágyi segély, a gyermekgondozási díj, a

gyermekgondozási segély, valamint a gyermeknevelési támogatás folyósítása alatt ezen ellátások

között – a jogosultsági feltételek fennállta esetén – az ellátásra jogosult személy választhat.

Ezen ellátások közti választás esetén a választott (új) ellátás iránti kérelmet az újonnan választott

ellátásra illetékes – egészségbiztosító (táppénz, tgys, gyed) vagy az államkincstár (gyet, gyes) –

szervhez kell benyújtani a folyósítás alatt álló (régi) ellátás beszüntetésére vonatkozó kérelemmel

együtt. Ha a beszüntetni kért ellátás és a választott új ellátásra más-más szerv illetékes, a régi ellátás

beszüntetésére vonatkozó kérelmet az arra illetékes szervhez továbbítja a hatóság.

Tehát, ha a választott, új ellátás a gyed/tgys, akkor a kérelmet a munkáltatónál (egészségbiztosítónál),

ha a választott új ellátás a gyes/gyet, akkor azt a Magyar Államkincstár Területi Igazgatóságánál kell

bejelenteni, az addig folyósított ellátás beszüntetésére vonatkozó kérelemmel együtt. "


Ezt az OEP honlapján találtam.

Remélem tudtam segíteni

2011. jan. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!