Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyes mellett 6 órában dolgozom...

Gyes mellett 6 órában dolgozom, ha kisfiam beteg akkor mehetek vele táppénzre? Mert úgy tudom, hogy gyes és táppénz nem jár együtt. Van valami más juttatás ilyen esetben?

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 13:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, nem ide akartam írni, hanem a kisgyermek kategóriába. De biztos ti is tudjátok:-)
2011. jún. 23. 13:55
 2/5 anonim ***** válasza:

Mehetsz. És kapsz pénzt is. Ha munkát végzel gyes mellett, akkor annyi ideig, ameddig dolgozol jogosult vagy a táppénzre.

Pl. dolgozol 3 hónapja, akkor 3 hónapig lehetsz táppénzen.

(utána is lehetsz keresőképtelen, de akkor nem jár táppénz)

2011. jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos Gyes és táppénz nem jár eggyüt,mivel ha gyesen vagy ugyanúgy kapod a nyugdíjhoz az éveket.Mivel a gyes egy bejelentett állásnak számít.Más juttatásról nem tudok.
2011. jún. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

ez engem is érdekelne.

szerintem táppénzre nem is lehet elmenni azért mert a gyereked beteg, ki venne fel milyen indokkal? szerintem szabadságra illetve fizetés nélküli szabadságra lehet csak elmenni :/

2011. jún. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves második óriási tévedésben vagy.

Íme a törvény szövege:


47. § (2) Nem jár táppénz


c) a gyermekgondozási segély folyósításának az idejére, ide nem értve a segély mellett végzett munka alapján járó táppénzt.


Vagyis ha a gyes mellett dolgozol, akkor jár a táppénz, annyi időre, amennyit dolgoztál:


49. § (1) A gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj mellett munkát végző biztosítottra a táppénzre vonatkozó rendelkezéseket azzal az eltéréssel kell alkalmazni, hogy


a) a táppénzfolyósítás időtartamának megállapításánál biztosítási időként csak a gyermeknevelési támogatás vagy az ápolási díj folyósításának időtartama alatt biztosítási jogviszonyban töltött napokat lehet figyelembe venni.

2011. jún. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!