Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen mellékhatásokkal kell...

Milyen mellékhatásokkal kell számolnom, ha elkezdem szedni a Citapram 20 mg tablettát?

Figyelt kérdés

Én a legjobban az emlékezet kieséstől, a figyelmem tompulásától és a túlzott álmosságtól félek.

Orvos javasolta (írta fel) ezt a tablettát, de nagyon tartok tőle, mert fontos a munkámnál, hogy tudjak rá koncentrálni, gyorsan (másodpercek vagy rövidebb idő alatt) tudjak egyes dolgokra reagálni.

Köszönöm a válaszokat.


2011. jan. 13. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor anno szükségem lett antidepresszánsra,Citapram-ot írt fel az orvos.Mindenkire másképpen hat, de én csak negatívumot tudok róla mondani...Borzalmas volt... Néhány a nálam fellépő mellékhatásai közül:


-Iszonyatos szájszárazság

-Durva vérnyomásesés (80/50-re, pedig nekem -sajnos- magasabb a vérnyomásom a normálisnál,úgyhogy 80/50-nél az ágyból alig bírtam kimászni...)

-A vizelet megrekedése

-Álmosság, szédülés,stb...


Úgyhogy váltottunk Remeron-ra, hála az égnek...Igaz,hogy a Citapram csak 200Ft, a Remeron pedig 1000, de nekem megéri a különbséget,mert ég és föld a kettő...


Memória gondokat egyébként inkább a hosszú távon szedett szorongásoldó nyugtatók okoznak (Xanax,Frontin,Rivotril,stb.).


25/L

2011. jan. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
szia.mondj valamit a remeronról.mást nem is szedsz mellé?mitől lehet hasmenésem a citapramtól vagy a rivotriltól
2012. febr. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Egyet értek az előttem lévővel belassultam tőle és szédülök,nem igazán vált be.Régebben szedtem,most újra kipróbáltam,de inkább mellőzni fogom a Citapran-t.Viszont a Helex SR 0,5 mg az jobb nem szédültem tőle annyira és nyugodtabb lettem.
2012. máj. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!