Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Egyéb kérdések

A kérdés

Ha befejezem nappali tagozatos iskolát utánna is van tb-támogatás?

Mármint úgy értem, hogy írathatok fel gyógyszert és mehetek orvoshoz?

2011. jan. 14. 09:56  Privát üzenet  

A válaszok
Nincs, akkor magadnak kell fizetni, amíg nincs bejelentett munkád.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2011. jan. 14. 10:02 Privát üzenet
Szociális alapon igényelhetsz tb-támogatást a helyi önkormányzatnál.1 évig ők állják.

A válaszíró 88%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2011. jan. 14. 10:06 Privát üzenet
Én mikor befejeztem a nappali tanulmányaimat, akkor magamnak kellett fizetnem a TB-t, havi 3700 Ft, és teljes ellátást adott, de mikor ezt megtudtam, akkor már 2 hónapja nem jártam iskolába, mégis igénybe tudtam venni az orvosi ellátást, tehát senkinek nem tűnt fel, hogy nem fizettem...

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2011. jan. 14. 10:09 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. És hogyan tudom ezt elintézni? Hava kell mennem?

# 4/7Időpont 2011. jan. 14. 10:19 Privát üzenet

Szia!

Ez úgy működik, hogy miután befejezted a sulit, utána még egy bizonyos átmeneti időszakra (nem biztos, de azt hiszem 3 hónap) még fizeti az állam. Azért vn ez, mert a 18-19 (meg persze az idősebbek is) évesek érettségi után ugye tömegesen mennek tovább felsőoktatásba, de a tanulói jogviszonyuk megszűnik júniusban, és csak agusztusban derül ki, hogy felveszik-e őket valahova, így a kövi tanulói jogviszonyuk csak szeptemberben kezdődik. Ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt van egy bizonyos átmeneti időszak, de ugyanúgy, ha most valaki a BS képzést befejezi tavasszal és szeptembertől megy MA-ra, annak sem kell tb-t fizetni. Ha nem veszik fel az embert, vígy nem tanul tovább, akkor 3 hónap után kell elkezdenie tb-t fizetni, ez most jelenleg már 4500 Ft.

Így működik ez egészen biztos, csak annak nézz utána, hogy mennyi az az időintervallum, amit a tanulói jogviszony megszűnées után még fizet az állam, mert nem vagyok biztos a 3 hónapban.

Üdv.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont 2011. jan. 14. 10:19 Privát üzenet
Még annyit, hogy nem azért írtam le, mert feltételezem, hogy tovább tanulsz, csak azért, mert ha nem tanulsz tovább, akkor is érvényes rád ez a pár hónap.

A válaszíró 84%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2011. jan. 14. 10:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat. Még majd utánna járok, hogy mennyi az átmeneti időszak.

# 7/7Időpont 2011. jan. 14. 10:24 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyibe kerül a NovoRapid és a Lantus inzulin ha nincs rajta semmilyen támogatás?
Hallókészülék elemekre valóban nincs támogatás?
Költségtérítéses levelezőn van némi támogatás és ösztöndíj vagy az csak az államilag támogatott nappali képzésekre érvényes?
Nappali tagozatos főiskolás vagyok, saját lakással rendelkezem, jár-e valamilyen áram támogatás? Vagy valami más lakással kapcsolatos kedvezmény?
Jár valamilyen támogatás annak aki terhessége elött iskolába járt ( nappali tag. )?
A nappali Certain Dry mellé lehet használni egyéb illatosító spray-ket hónaljra?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!